Undervolt yaptım ama sıcaklık düşmedi

DarkSays

Hectopat
Daha fazla  
Undervolt'u ben mi yanlış yaptım bilmiyorum. Rehberde mavi ekran olana kadar yapın diyordu ve 2'sini de yaptım. Fakat hiçbir şey değişmedi. Mavi ekran verince uygulamaya yeniden girdiğimde ayarlar sıfırlanmıştı. O yüzden olabilir mi acaba? Anlamadım. Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekran verdiğinde ayarlar sıfırlanıyor evet. Ve ek olarak stres testinde undervolt yapmadan ve yaptıktan sonra işlemci frekansını kontrol eder misin? Aynı ısı değerleri ile daha yüksek frekansa çıkıyor olabilir, daha doğrusu throttlestop (adını yanlış bilmiyorsam) yaşamıyor olabilirsin.

Undervolt öncesi 2,90 GHz iken, sonrasında 3,40 GHz oldu bende aynı ısı değerlerinde.

ThrottleStop uygulamasınımı kullandınız?

Evet.

Mavi ekran verdiğinde ayarlar sıfırlanıyor evet. Ve ek olarak stres testinde undervolt yapmadan ve yaptıktan sonra işlemci frekansını kontrol eder misin? Aynı ısı değerleri ile daha yüksek frekansa çıkıyor olabilir, daha doğrusu throttlestop (adını yanlış bilmiyorsam) yaşamıyor olabilirsin.

Undervolt öncesi 2,90 GHz iken, sonrasında 3,40 GHz oldu bende aynı ısı değerlerinde.
Birde CPU Cache ye geçtiğimde -100 den başlayıp -5 -5 yapın diyordu fakat ben -100 e getirdiğim an mavi ekran vermişti.

Ekran Alıntısı.PNG

Birkaç saat önce çekmiştim.

Evet.

Birde CPU Cache ye geçtiğimde -100 den başlayıp -5 -5 yapın diyordu fakat ben -100 e getirdiğim an mavi ekran vermişti.
Bende ayarlar CPU Core -179,7 ve CPU Cache -149,4 şeklinde. İşlemciye göre bu değerler değişebiliyor.
CPU Core ile CPU Cache arasında 20 birimlik fark olması öneriliyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı