UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION Mavi Ekran Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

mustaine

Megapat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
Bu hatayı dün aldım. Çok takılmadım ama sonradan önemli bir şey ise diye telaşlandım. Oyunu kapattığımda PC 5 dakika falan dondu, sonra mavi ekran yedim. NVMe SSD kullanmaktayım.

Minidump:

Sistemim:
  • GTX 1650 (Mobile)
  • i7 9750H
  • 8 GB RAM (1x8)
  • Micron_2200V_MTFDHBA512TC (Laptop ile gelen bir SSD, sağlığı 94 şu anda ve 10,89 TB veri yazmış.)

Soracağım birkaç şey var.

1. Windows neden bu güncellemeyi ekstra bir şekilde yayımlıyor da güncelleştirme merkezinde yok?
  2. chkdsk /f /r komutunu 1909 sürümündeyken mi çalıştırayım yoksa 20H2 sürümündeyken mi? Bir fark olur mu? Şu an indiriyorum.
  3. Bu komutun çıktısını size atacak mıyım? Nasıl bir sonuç çıkarsa sorun var demek?

@Ma'at

Windows neden bu güncellemeyi ekstra bir şekilde yayımlıyor da güncelleştirme merkezinde yok?
Fikrim yok.
chkdsk /f /r komutunu 1909 sürümündeyken mi çalıştırayım yoksa 20H2 sürümündeyken mi? Bir fark olur mu?
Fark olacağını sanmam. İki sürümde de yapabilirsiniz.
Bu komutun çıktısını size atacak mıyım? Nasıl bir sonuç çıkarsa sorun var demek?
SFC /scannow çıktısını atabilirsiniz. chkdsk'in çıktısı var mı bilmiyorum. Çok bilgisiz kalmışım bazı konularda. Biraz araştırma yapmam lazım.

Windows güncellemesi yüklenirken bana arkada istediğimi yapabileceğimi söyledi. Ben de Netflix izliyordum. 10 dakika sonra falan birden dondu ve mavi ekran verdi. Mavi ekran kodunu falan göremedim. %0 bile artmadı yani bir saniyeden bile kısa sürmüş olabilir. Ne yapacağım? Güncelleme iniyordu. Güncelleme oldu mu onu bile bilmiyorum. Minidump paylaşayım mı yine? Şimdi baktım minidump adlı klasörde yeni bir dosya oluşmamış.

@Ma'at
Güncelleme yüklemesini tekrardan başlattım. Kaldığı yerden devam ediyor şu an.

Geri
Yukarı