UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

zekta171

Centipat
Daha fazla  
RAM
ddr4 300 mhz
Ekran kartı
gtx 1050 ti
Anakart
gigabyte b450
İşlemci
amdr ryzen 5 2600

Dosya Ekleri

• B9B053B9-D35B-4A7A-9361-934BBF02BFA3.jpeg
    B9B053B9-D35B-4A7A-9361-934BBF02BFA3.jpeg
    290,7 KB · Görüntüleme: 37
HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan gerçekleştirin. Sonuçlara ek olarak Health sekmelerinin görüntülerini paylaşın.

Eğer Health sekmesinde veri gözükmüyorsa HD Sentinel ile Genel Bakış ve S.M.A.R.T sekmelerini paylaşın.

Ek olarak AHCI sürücülerini güncellemekte fayda var. AMD sistemlerde Chipset güncelleştirmesiyle birlikte gelir. Kısacası Chipset sürücünüzü güncelleyin.

Son olarak BIOS'unuzu F62 sürümüne yükseltin.

Buyur.

Dosya Ekleri

• 85A70A93-C5DC-4256-8AA5-A408F492A746.jpeg
    85A70A93-C5DC-4256-8AA5-A408F492A746.jpeg
    411,6 KB · Görüntüleme: 15
  • EAF75487-180C-43D8-AB6F-529FBD8F9617.jpeg
    EAF75487-180C-43D8-AB6F-529FBD8F9617.jpeg
    417,6 KB · Görüntüleme: 13
Disk sonuçları temiz. Chipset ve BIOS güncelleştirmelerini gerçekleştirin. Ardından aşağıdaki iki rehberi uygulayıp bir süre sistemi gözlemleyin.

Disk sonuçları temiz. Chipset ve BIOS güncelleştirmelerini gerçekleştirin. Ardından aşağıdaki iki rehberi uygulayıp bir süre sistemi gözlemleyin.

Tatildeydim şimdi deneyeceğim

2. resim çıktı yani hata var diyor.

Denedim bekliyorum

@LSD mavi ekran hataları devam ediyor.

Son düzenleme:
Dosyalarda bozulma var gibi duruyor. SFC ve DISM komutları işe yaramadıysa USB ile onarım veya direkt olarak temiz kurulum deneyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosyalarda bozulma var gibi duruyor. SFC ve DISM komutları işe yaramadıysa USB ile onarım veya direkt olarak temiz kurulum deneyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim ama bir şey daha sorayım anakart driver W-10 kendi mi yüklüyordu ben PC'ye 2 kere format attırdım bilgisayarcı da bunu kendim atacağım driver güncellemeleri ve yüklemesini hiç bilmiyorum.

Teşekkür ederim ama bir şey daha sorayım anakart driver W-10 kendi mi yüklüyordu ben PC'ye 2 kere format attırdım bilgisayarcı da bunu kendim atacağım driver güncellemeleri ve yüklemesini hiç bilmiyorum.
Anakart sürücüsünden kastınız BIOS güncellemesiyle, o güncelleme formatla sıfırlanmaz. Tekrar kurmanıza gerek yok. Formattan sonra Ekran Kartı, Chipset ve BIOS güncelleştirmelerini kurmanız yeterlidir. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yeni bir konu açabilirsiniz. Etiketlerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı