Unity AdMob reklam ekleme

emircan982

Hectopat
Katılım
17 Mayıs 2016
Mesajlar
80
Unity ile ilk oyunum bitti ve şu anda reklamları ekleyip markete sürmek istiyorum ama bir türlü başarabilmiş değilim. Nasıl yapılacağını bilen varsa lütfen yazabilir mi acaba?

Unity 3D Android Oyunlarınıza AdMob Reklamları Eklemek – Resimli Anlatım

Bu sitedeki anlatımı birebir uyguladım fakat herhangi bir reklam gelmedi. Yalnızca ekran şu hali aldı: (Banner reklam ve Interstitial reklamları kullandım)

Screenshot_20170529-165621.png


Verdiğim linkteki yazı gayet işe yarar galiba benim admob kodlarımın çalışmasıyla ilgili bir sorun oldu.
Linkteki kodları rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 

yusufk7

Hectopat
Katılım
21 Haziran 2017
Mesajlar
1
İyi günler öncelikle. Eğer oyununuzu Google Play'e sunmadıysanız sorun bundan ötürüdür. Zira aynı sorun bende de olmuştu. Reklamı ekliyordum, telefonda denediğimde olmuyordu çıldıracak gibi olmuştum, her şey doğruydu kodlar vs. siteye ne deniliyorsa aynını yapıyordum. Hatta oyunu yapmayı bırakma derecesine gelmiştim, sonra biraz araştırınca sorunun Google Play'e sunmadığımdan kaynaklandığını öğrendim. Eğer siz de sunmadıysanız sorun bundan kaynaklanır. Eğer sunduğunuz halde gösterilmiyorsa reklamlar o zaman takip ettiğiniz adımları yeniden değerlendirin.

AYRICA : Bunun nedeni de Google Play'e verilmeyen uygulamalardan robot veya botlar ile kazanç sağlanmasının önüne geçilmesidir.
 
Yukarı