Unity ile Oyun Yapmak

necatican2222

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Benim sizden bir yardım isteğim olacak. Bir oyun tasarlamak istiyorum. Şu anda kullanabileceğim program Unity. Şimdi size bir sorum olucak. Unity ile çalışırken başka programlar lazım mı? Çünkü ben bu işte çok yeniyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Unreal Engine daha iyi olabilir kanımca.

Ek programlar olarak modellemeler için Blender gerekli.

İlk ingilizceyi öğrenmelisin bence. İngilizce kaynak gırla. Birçok eğitim seti de mevcut. Daha rahat ilerlersin. Bir yandan ingilizceyi öğrenmeye bak, diğer yandan kendin örnekler yapıp ilerletmeye çalış. Tamamen kopma yani ingilizce öğreneceğim diye.

Merhaba arkadaşlar. Benim sizden bir yardım isteğim olacak. Bir oyun tasarlamak istiyorum. Şu anda kullanabileceğim program Unity. Şimdi size bir sorum olucak. Unity ile çalışırken başka programlar lazım mı? Çünkü ben bu işte çok yeniyim.

Kod editörü olarak Visual Studio yu otomatik olarak Unity ile indiriyorsunuz zaten ek bir yazılıma ihtiyaç duymamaktasınız.

Başlangıç için unreal engine önerilerine katılmıyorum. Unreal daha güçlü olmasına karşın daha komplike bir arayüze sahip. Bence unity başlangıç için daha ideal. Soruya gelince visual code kuruyor kendisi zaten. Görsel hazır tasarımları beğenmezseniz photoshop vs ile kendiniz yapabilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı