Unity ile yapılan oyun Online yapılabilir mi?

in Time

Centipat
Selamlar. Unity üzerinde bir oyun yaptım varsayıyorum. Bu oyunu sonradan Online çevirebilir miyiz? Yoksa direkt Online olarak mı kodlama başlamak gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki konuyla biraz alakalı olmak üzere bir soru daha sormak istiyorum. Kodlamaya Unity ve C# öğrenerek ilerleyeceğim. Fakat ingilizce seviyesi o kadar üst seviye olması şart mı? Yani konuşabilecek seviyede mi olması lazım yoksa orta seviyeye okey diyebilir miyiz?

Peki konuyla biraz alakalı olmak üzere bir soru daha sormak istiyorum. Kodlamaya Unity ve C# öğrenerek ilerleyeceğim. Fakat ingilizce seviyesi o kadar üst seviye olması şart mı? Yani konuşabilecek seviyede mi olması lazım yoksa orta seviyeye okey diyebilir miyiz?
İlk başta 1 milyon yazılımcı projesinden algoritmayı öğrenin. Ondan sonra geçin. İngilizce ileri seviye için lazım.

1 milyon olayı nedir? Ayrıca 2D Oyun yapmak istiyorum aklımda çok güzel bir fikir var bunun için ileri seviye lazım mı?

1 milyon olayı nedir?

Ayrıca 2D Oyun yapmak istiyorum aklımda çok güzel bir fikir var bunun için ileri seviye lazım mı?
Siz yeter ki başlayın. Gerisi gelecektir. İlerleme kaydedin, ileride daha sonra neyin lazım olacağını anlayacaksınız.

Tabikii oyunu yaptıktan sonra da Online bir oyuna çevirebilirsiniz fakat karışık bir şeyler yapıyorsanız başlangıça göre çok daha fazla uğraştırabilir.

Hayır. Tüm client Kodları server kodlarına göre düzenlenmelidir. Photon kullanacaksanda tüm Transform, Rigidbody, Animasyonlar, Instantiante tekrar Photon kullanılarak yazılmalıdır.
Online oyun Single oyuna göre daha karmaşık ve daha zordur.
Bir nevi tüm tasarımlar değişiyor.
Yani sen önce otur Server kodunu yaz. Daha sonra Client Yaz ikisi arasında bir mesaj gönder al. Yani ilk network alt yapısını oluşturmalısın. Sonrada bunun üzerine inşa ederek ilerleyeceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı