Unity oyunda çıkış butonu nasıl yapılır?

CanVolteX

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ: 11. nesil İNTEL i5
RAM: 16gb DDR4
EKRAN KARTI: RTX3050 Tİ
ASUS TUF GAMİNG F15
Meslek
öğrenci
Oyun geliştirdim. Bu oyunda başlat butonunu kodlayıp aktif ettim.
Ama çıkış butonunu nasıl kodlayacağım vb. bilmiyorum.
Kullandğım oyun motoru: Unity.
Nasıl yaparım?

Bir buton oluşturup "Application. Quit" komutunu yerine getirmesini söylemelisin. Fakat bu buton Unity istemcisindeyken çalışmayacaktır. Çünkü mantık olarak Unity'i kapatamaz. Oyunu build ettikten sonra test edebilirsin. Konu ile ilgili arama yaparsan anlatıcı video içeriklerine kolaylıkla ulaşabileceğini düşünüyorum.

Oyun geliştirdim. Bu oyunda başlat butonunu kodlayıp aktif ettim.
Ama çıkış butonunu nasıl kodlayacağım vb. bilmiyorum.
Kullandğım oyun motoru: Unity.
Nasıl yaparım?
public void quitgame()
{
Debug.Log(“çıktın”);
Application.Quit();
}
Bunu yaptıktan sonra “bu scripte sahip klasörü”, çıkma butonundaki inspector ekranının altındaki On Click() list is empty yazan yerdeki + ya basıp none object yazan yere yerleştiriyorsun. Unutma scripti değil bu scripte sahip hiyerarşideki klasörü ondan sonra no fınction yazan yere basıp scripte sahip klasörün adını seçiyorsun sonra da quitgame() i seçiyorsun. Tabi yukardaki kodda afını başka bir şey de koyabilirsin. Editör ekranında oyundan çıkamayacağın için debug.log komutunu yazdırdım çünkü butona basınca bize mesaj gönderiyor eğer bu dediklerimi yaptıktan sonra butona basınca console ekranında çıktın diye bir mesaj geliyorsa oyunu oyuncu oynayınca butona basınca da çıkacağı yani çalıştığı anlamına geliyor.

Geri
Yukarı