Unity sınırsız Level yapımı

JURVET

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, Unity mesela Hypee Casual vb oyunlarda sınırsız Level sistemi oluyor. Nasıl yapılıyor bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, Unity mesela Hypee Casual vb oyunlarda sınırsız Level sistemi oluyor. Nasıl yapılıyor bu?
Konuyla hiç bir alakam yok ama internette kurslar var, oralardan araştırabilirsiniz. Aynı şekilde kursu veren kişilere de danışabilirsiniz. Udemy | Unity Kursları

Son düzenleyen: Moderatör:
Altındaki platform aslında bir bütün olmuyor karakter her parçayı geçtiğinde bir Trigger'a basıyor ve en arkadaki platform en öne geçiyor bunu yapmak optimizasyon açısından da oldukça önemli.
Adsız.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İngilizcen varsa şuna bakabilirsin.

Sınırsız yol yapımını biliyorum sorunum mesela Hyper casual oyunlar var veya Candy Crush var leveller oluyor onu tek tek yapan yoktur diye düşünüyorum onu soruyorum.
Konuyla hiçbir alakam yok ama internette kurslar var, oralardan araştırabilirsiniz. Aynı şekilde kursu veren kişilere de danışabilirsiniz. Udemy | Unity Kursları

Çok baktım ya öyle bir kurs bulamadım YouTube'dan butun oyun tutorialları izledim ancak bunu anlatan yok.

Olay, belirli koşullar altında rastgele koordinatlar üretmek ve bu koordinatlara yine belirli koşullar altında texture, object vs. eklemekten ibaret. Bunun nasıl yapıldığı ya da spesifik bir algoritması yok, geliştirdiğin oyuna göre bizzat kendin algoritmasını kurman gerekiyor. Bunun dışında esinlenmek için örnek videoları izlemek ve projeleri incelemekten başka pek bir yöntem yok.

Olay, belirli koşullar altında rastgele koordinatlar üretmek ve bu koordinatlara yine belirli koşullar altında texture, object vs. eklemekten ibaret. Bunun nasıl yapıldığı ya da spesifik bir algoritması yok, geliştirdiğin oyuna göre bizzat kendin algoritmasını kurman gerekiyor. Bunun dışında esinlenmek için örnek videoları izlemek ve projeleri incelemekten başka pek bir yöntem yok.

Sağ olun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı