Reyred99

Centipat
Arkadaşlar öncelikle kod dünyasına yeni girdim fazla bir şey bilmiyorum belkide bilen için ufak bir sorun ama araştırdım İngilizce kaynakta bulamadım.
Çare burası dedim.
Udemy'den kurs satın aldım Unity'le alakalı neyse ilk derste hoca Visual Studio'da kurs hocasında Studio ya da collision bu kod çıkıyor ama bende çıkmıyor.
Bunu nasıl çözebilirim bir de altta hata veriyor hoca da vermiyor ve birkaç kod daha çıkmıyor benim Studio ya da.

Not: Bu arada hoca yazdım ama cevap vermiyor para iadesi de yapmıyor Udemy sürekli otomatik mesaj atıyorlar kurs almak isteyen yorumlara baksınlar.

Kodlar nerede? Hata nerede?
Bu arada çok pardon unutmuşum resimleri Pencereli Olan Hocanın pc
Unity sürümünün doğru olduğundan emin olun :) Yeni güncellemeler yerlerini değiştiriyor. Visual Studio'da kodların işlevleri değişmese de sürümde önerilenler kısmı değişiyor. Hangi sürümü kullandığına bakın ona uygun kurun.
2019.3.14f1 Sürüm bu zaten unity kendi indiriyor visiual studio yu yani uyumsuzluk zannetmiyorum
Birde birşey diyicem Yukarıda Assembly-Csharp Yazıyor bu nedir bende yazmıyor bundan kaynaklı olabilirmi bende yazmıyorda ondan söyliyim dedim

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    189,3 KB · Görüntüleme: 171
  • v.png
    v.png
    53,6 KB · Görüntüleme: 162
Hatan şu; metod içerisinde, metod tanımlamaya çalışıyorsun. Update metodunun dışında tanımlaman gerekiyor. Yani aynı hizzada tanımlamalısın, iç içe tanımlayamazsın. İki görseli incelersen, ne demek istediğimi anlayacaksın.

Bunu yapmaya çalışıyorsun:
C#:
void Update() {
    void OnCollusionEnter(Collusion) {

}
}

Ama bunu yapmalısın:
C#:
void Update() {

}

void OnCollusionEnter(Collusion) {

}

Dediğin Böyle Yaptım Ama Olmadı Gene Olmadı Benmi Yazamıyorum yoksa yanlış birşeylermi var
Çünkü Resimdede Bakabilirsin Altta Collusion Yazıyorum ama ColletionBase Çıkıyor Bu neden Kaynaklanıyor Size gönderdiğim hocanın ekranında o başvuru yazıyor benim studio yada birşey yazmıyor

Dosya Ekleri

• asdf.png
    asdf.png
    64,5 KB · Görüntüleme: 145
OnCollusionEnter'i böyle tanımlamalısın:
C#:
private void OnCollisionEnter(Collision collision) {

}
Parantezin içine sadece kullanacağın sınıfı yazamazsın, boşluk bırakıp değişken tanımlamalısın ve OnCollusionEnter ("Çarpışma başlangıcında" anlamına geliyor.) yerine OneCollusionEnter yazmışsın.

Ayrıca, en dıştaki süslü parantezi unutmuşsun.

Üstad senide yorduk valla hakkını helal et sorun bulunamadı diyor parantezi koyunca 1 sorun algılıyor oyüzden koymadım
fakat benim demek istediğim (collision yazısı renkli şekilde çıkıyor bunun bir farkı varmı

bu kodlama zannettiğimden daha zormuş

ben sadece oyun kodlasam yeterli bununla ilgili bir video veya kitap öneribilimisiniz
biliyorsanız tabi Yinede teşekkürler.

Dosya Ekleri

• new.png
    new.png
    59,7 KB · Görüntüleme: 159
Bak bir önceki mesajımda belirttiğim şekilde kullanmamışsın metodu. Parantez içindeki ilk değer büyük harfle başlamalı, onun bir anlamı var.

Bence Unity ile uğraşmadan önce, biraz C# temellerine çalışmalısın. C#'ı öğrenmeden, UnityEngine'i kullanamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı