Unity'de Build alınca oyun bozuluyor

t2rker

Zeptopat
Katılım
26 Ekim 2021
Mesajlar
14
Merhaba, daha önce birkaç defa oyun yaptım ve hiç böyle bir hata ile karşılaşmamıştım. Oyun Unity de düzgün çalışıyor ama Build alınca saçmalıyor. Normalde tek tek havadan elmalar düşecekken ikili ikili düşüyor ve UI da bozuluyor. Canvas ayarları screen size vs ayarlı. Sorun neden kaynaklıdır? Yardımcı olabilir misiniz?
 

Foxie

Hectopat
Katılım
26 Ocak 2014
Mesajlar
382
Çözümler
4
Yer
Istanbul
Biraz daha detay gerekli, ama tecrübelirime göre bu tarz sorunlar genelde FPS kaynaklı oluyor yani sen editorde test ediyorken atıyorum 30 FPS alıyorsundur ama Build aldığında 60 FPS çalışır oyun bu durumda da bu tarz sorunlar olabilir, tavsiyem Update, fixedupdate farklarını araştır bir de fixed time step nedir buna bak. Ekranda karenin ne zaman ve nasıl oluştuğunu bilirsen daha rahat hareket edersin.
 

sancarsavas

Picopat
Katılım
27 Haziran 2021
Mesajlar
118
Daha önce oyun yaptıysanız muhakkak biliyorsunuz ama belki dikkatinizden kaçmıştır diye yazıyorum. Elmaların düşüş hızın deltaTime ile çarpmadıysanız belki frame hızı kaynaklı sorun olabilir. Ya da tek tek düşmelerini bir trigger tetikleyerek yapıyorsanız ilgili trigger telefon ekranında bambaşka bir pozisyonda belirdiğinden kaymalar meydana gelmiş olabilir
 

LayThese

Kilopat
Katılım
2 Haziran 2016
Mesajlar
2.214
Çözümler
27
Konsol çıktılarından debug yapmayı denemeniz lazım. Burada konsol çıktısı paylaşmadan yardımcı olmayı beklemek zor. Github linki varsa scriptlere de bakabilirim.
 
Yukarı