Unreal Engine 4 çaylak seviyesinde fikirler

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Soruma geçmeden önce bu işe gerçekten hevesli olduğumu söylemeliyim. Henüz C++ ve Blueprint gibi kavramları yeni yeni öğreniyorum. Ama kararlıyım. Aklımda ilk başlarda Assassin's Creed tarzında bir oyun vardı ancak bu telif olayları ile alakalı araştırmalar yapınca "esinlenmeye" karar verdim. Aklımdaki oyun:
- Assassin's Creed serisindeki gibi duvarlarda tırmanıp çatılarda dolaşma.
- Aşırı büyük olmasa da dolu dolu ayrıntılara sahip açık dünya.
- Karakterin kız ya da erkek olarak seçilebilir olması (eğer hikaye akışını bozmayacak olursa avatar özelleştirilmesi de eklemeyi planlıyorum)
- Arayüzün kullanışlı olması.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar ☺
Hikaye'nin son aşamalarındayım.
Yakında Unreal Engine 4 motoruna -umarım- aklımdaki oyunu geçireceğim.
*Sorum*: Tek ihtiyacım olan açık dünya için fikirler ve UE4 kullanmaya başlamak için rehberdir.
Yardımcı olan herkese teşekkürler ☺

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorularina cevap veremiyecegim fakat bir sorum var, oyun ücretsiz mi olacak?
Hocam açık konuşmam gerekirse piyasanın durumu malûm aslında amacım ilk başta sağlam bir oyun yapıp para kazanmaktı ama sonra oluşturduğum hikayeye o kadar çok bağlandım ki, bunu tüm oyuncuların görmesini istiyorum o yüzden ya ücretsiz olur ya da çok düşük bir meblağ ile satın alınabilir. (Hedefim ücretsiz olması yönünde)

Hocam açık konuşmam gerekirse piyasanın durumu malûm aslında amacım ilk başta sağlam bir oyun yapıp para kazanmaktı ama sonra oluşturduğum hikayeye o kadar çok bağlandım ki, bunu tüm oyuncuların görmesini istiyorum o yüzden ya ücretsiz olur ya da çok düşük bir meblağ ile satın alınabilir. (Hedefim ücretsiz olması yönünde)
Hikayeye bağlandığına göre güzel bir hikaye olacak gibi beklemedeyim :)

Bende yeni başladım FIFA 11 pratik Arena'si tarzi bir seyler yapmaya calisiyorum. İstersen beraber yapalim?

Unreal Engine 4 için 2 tane Udemy kursu önerebilirim.

Blueprint sistemini ve bir çok şeyi öğreten efsane bir kurs: Unreal Engine İle Tanışın (UE Oyun Programlama Türkçe)

bu kurs aynı hocanın C++ kursudur. yeni kurs olduğu için saati az ama daha da yükseltecek. C++ İle Unreal Engine Dünyasını Keşfedin
Hocam gerçekten çok teşekkür ederim, sayenizde hayallerimi gerçekleştirebileceğim. 🙏 Umarım yakında herkese erişim sunabildiğim bir oyun olur ☺️

(Eğer büyük bir oyun planınız varsa)
Hevesli olmanız iyi birşey fakat hayalinizdeki oyunu tek başınıza yapmanız biraz zor. Hele ki baştan başlıyorsanız. Bunu sakın heves kırma gibi algılamayın. Sadece benim demek istediğim adım adım giderseniz sizin için daha iyi olur. Çünkü genelde bu tür hayallerle bu işlere başlayanların en büyük yanlışı bu işin en başında hayalini yapmaya çalışmak. Bir insan hayallerini kısa sürede ve kolayca gerçekleştiremez. Eğer gerçekleştirdiyse bu zaten onun için hayalindeki şey değildir. Sizde lütfen adım adım gidin. Zaten oyun yapmayı yavaştan öğrendiğiniz zaman ne demek istediğimi gayet net anlayacaksınız. Bu tür şeyler 1 2 kişi ile rahatça yapılabilecek şeyler değil. Burada benim gibi bu iş ile ilgilenen arkadaşlar da var ve aralarında benden daha bilgili illa ki vardır. Onlar da cevap yazabilirler. Yanlışım varsa düzeltirler zaten. Şimdiden bu uzun yolda başarılar.

(Eğer ben yanlış anladıysam)
Ben Unreal kullanmıyorum fakat oyun yapımının işleyişi her şeyde aynıdır. O yüzden ben de cevap yazma gereksinimi duydum. Benim en iyi tavsiyem oyun yapımını ve programlama dilini öğrenirken illaki ilk başta çok zevkli gelecek sonradan bazı yerlerde bayacaktır. Bu bayacak yerlerde sakın vazgeçme denemeye devam et. Bunu dememin en büyük sebebi yeni başlayan kişiler oyun yapımında arkadaki olayları bilmediği için ve dolayısıyla bayıcı taraflarını görmedikleri için bir hevesle başlıyorlar. Sonra da karşısına engel çıkınca hemen pes ediyorlar(Benim gözlemim). Başarılar umarım bu dediğimi dikkate alırsın.

Ortada Assassin's Creed varken onun çakması olursan kimse oyununa dönüp bakmaz, hikaye yazıp oyun yapıp zengin olunmaz öyle bir dünya yok. İlk yaptığın oyundan fazla bir şey bekleme beklentini karşılamayabilir. Detaylı açık dünya tek kişi ile çok vaktini alır. Bunlar acı gerçekler.

Geri
Yukarı