Unreal Engine Öğrenme Yol Haritası

PhemiusTR

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar her şeyden önce öğrendiğiniz şeylerin üstüne kendi fikirlerinizce yeni şeyler koymadıkça öğrenme ve üretkenliğiniz zayıf olur. Bunda sorun yok. Ancak Unreal Engine motorunu açıp bir butonun ne işlev gösterdiğini veya aklındakini nasıl yapacağı konusunda bir kişi ortada kalmamalı. Bunun için bu denli kapsamlı olarak işlevleri öğretecek, üretken kısımlarını size bırakacak eğitim arıyorum. İngilizce kaynakları ve eğitimleri var Unreal Engine motorunun ancak onu anlamak için İngilizceyi anlamak bir zaman kaybı olacak. Unreal Engine motorunda sizi tamamen donatacak eğitim önerisi verebilir misiniz? Benim en çok merak ettiğim ortam tasarlama. Yani bir araziyi veya mekanı kendiniz görsellerini, şeklini, rengini gibi faktörleri nasıl tasarlayacağımız. Resim çizer gibi oyun tasarlamak amaç. Ama aynı zamanda bir oyun olmasını sağlamak. Hazırları kullanmaktan ziyade (Motorda veya farklı bir uygulama ile yapılması gerekiyorsa şayet bilemiyorum.) kendi tasarımlarımla sıfırdan ileri seviyeye kendimi taşıyıp tamamen özgü projeler ortaya koyma hedefindeyim. MetaHuman Creator da aklımda olan bir diğer şey. Ücretli veya ücretsiz olması önemli değil. Beni donatacak eğitimlere ihtiyacım var. Mümkünse kendi tecrübeleriniz ile yorumları destekleyin. İnternetten bakıp kullanmadığınız eğitimi servis etmeniz benim faydama değil çünkü öyle olsa bu konuyu açma gereksinimi duymazdım. Teşekkürler.

Ben unreal engine ilk baktığımda kendi dökümanından bakmıştım. Ama amacıma tam uymadığı için Unity oyun motoruna yöneldim. Yani ilk yapman gereken belli. Dokumanına bakmak. Maalesef bu işler için ingilizce şart diyebilirim. Döküman seni bir düzey ileri götürecektir. Daha sonra ileri seviye için ek eğitimler alabilirsin. Youtube Udemy gibi platformlardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı