Upload hızı yüksek ISS önerisi

Taha Kacar

Kilopat
Yaklaşık 3 yıldır Kablonet kullanıyorum fakat sınırsız bir paketi olmadığı için bu ay başka bir firmaya geçmeyi düşünüyorum. Asıl odaklandığım nokta upload hızı ve şu zamanlarda geçici olarak upload arttırdıklarını biliyorum fakat ben kalıcı yüksek bir hız arıyorum. Siz hangi firmayı önerirsiniz?

Kalıcı yükseltme diyorsun uploadı yüksek bir ISS arıyorsun paran varsa sana bunu hemen hemen her firma sunar konuyu açma amacın nedir? Gidersin birine upload yüksek paket seçersin bayarsın parayı biter yani konunun amacı ne?

Kalıcı yükseltme diyorsun uploadı yüksek bir ISS arıyorsun paran varsa sana bunu hemen hemen her firma sunar konuyu açma amacın nedir? Gidersin birine upload yüksek paket seçersin bayarsın parayı biter yani konunun amacı ne?
Birilerinin canı sıkılıyormuş... Senin derdin sataşmak bu yüzden en baştan bu soruyu sormak yerine ''Upload hızı paketlere özeldir firmalara değil.'' yazdın, yine de cevap vericem. Amacım ülkemizde her orta sınıfın yapmaya çalıştığı gibi f/p odaklı bir hizmet satın almak. Basarsın parayı kısmında da sinirle değil mantığımızla değerlendirirsek, parayı basabiliyorsam neden bu konuyu açıp soru sorayım. Lütfen başka insanlara sataşın burası ne yeri ne zamanı.
Superonline fiber altyapın varsa.
Kablonet'te ekstra upload arttırma var. Kotalı paketlerden birini alırsan 100 GB 20 TL idi. Superonline fiberine sahip değilsen Kablonet kalıyor tek. Türk Telekom altyapısına bulaşma en fazla 8 alırsın ama geçici. Sonra 4 Mbps uploadda düşürcekler.
Oyunda uçuran kampanya çok hoşuma gitti fakat 12 ay taahhüt gerçekten beni korkutuyor, sorunlu bir hizmet ile karşılaşırsam 1 yıl insana zehir oluyor. Galiba en iyisi Kablonet'te kalıp şu akıllı paketlerden almak.

@Taha Kacar Superonline Türkiye'deki en iyi internet sağlıyacılarından biridir. Fiberi varsa memnun eder. Tanıdıklarında bölgende kullanan var ise onlara sorman daha iyi olur. Bölgeden bölgeye değişiyor.
Malesef sadece millenicom kullanan var ve kendisi memnun fakat şu anda 8 MBPS upload olsada ilerde 4 olacaktır.
Selam arkadaşlar, bugün Türknet ile görüştüm ve altyapımı sorguladılar. 75 MBPS internet alabileceğimi söylediler fakat en önemlisi benim yanlış bildiğim bir konuyu düzelttiler. 75 MBPS internetin yanında 4 MBPS upload veriyorlar ama altyapım desteklerse 7-8 MBPS verebileceklerini paylaştılar. Teyit amaçlı pandemi içinmi yoksa kalıcımı olacağını sorduğumda kalıcı dendi. 1 ay deneyip memnun kalmadığımda kurulum ücreti dahil hiçbir ödeme vermiyorsunuz, bir VDSL modem alıp deneyeceğim, olmazsa onu da satarım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı