UPS Kesintisiz Güç kaynağından gelen ses

SinanEroğlu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Senior Rigger & Environment modeller
Selam herkese, geçen hafta sonu UPS aldım. Bir kaç gün önce Türkiye genelinde oluşan elektrik sıkıntısı sayesinde test etme imkanım oldu cihaz'da elektrikler varken hiç bir sorun yok, cihaz elektrik kesilince de sorun çıkartmıyor hatta canavar gibi çalışıyor, fakat aklıma takılan bir problem var. Cihaz elektrik varken hiç bir şekilde ses çıkartmıyor ama elektrik gidince akülerin devreye girmesiyle beraber ufak bir cızırtı sesi mevcut, acaba bu bir sorun mudur?

Ups Modeli: FSP 1000VA, yük olarak bağlanan sistem alt kısımda imza da mevcut.

ses:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba arkadaşlar. Yeni konu açma gereği duymadım. Fsp 800 modeli güç kaynağım var ve aynı ses (cızırtı) mevcut. İlk aldığım aynı marka/model güç kaynağını iade edip (aynı ses cızırtı sebebiyle) yine aynı modelden aldım. Şarj olurken sorun yok ancak elektrik kesildikten sonra devreye girince (pc açık) tiz bir ses (cızırtı) geliyor. Güç kaynağına Pc (güç kaynağı 700 watt) + monitör takılı. 2. ürünüde iade mi edeyim yoksa kullanmaya devam etmeli miyim ?

Merhaba arkadaşlar. Yeni konu açma gereği duymadım. Fsp 800 modeli güç kaynağım var ve aynı ses (cızırtı) mevcut. İlk aldığım aynı marka/model güç kaynağını iade edip (aynı ses cızırtı sebebiyle) yine aynı modelden aldım. Şarj olurken sorun yok ancak elektrik kesildikten sonra devreye girince (pc açık) tiz bir ses (cızırtı) geliyor. Güç kaynağına Pc (güç kaynağı 700 watt) + monitör takılı. 2. ürünüde iade mi edeyim yoksa kullanmaya devam etmeli miyim ?
Hocam bende de 1K modeli var. Konu açmayayım dedim fakat buraya cevap verilmemiş. Çözüm bulduysanız cevap verme şansınız var mıdır? Output load %50'ye yaklaştığınca cızırtı oluşuyor bende.

Konuya güncelleme yapayım. UPS patladı ama bilgisayara herhangi bir zarar vermedi.
Patladı mı ? 😳 Ben de fişleri çikardim normal prizden kullanmaya başladim bugün. Önceden böyle degildi. Bi iki kez elektrik gitti geldi binada. Internet bağlantim vs bozuldu sonrasında büyük bir deprem yaşadik. Ondan sonra biseyler oldu. Elektrik varken problem ses yok fakat gidince modem ve monitörün adaptörü bile vızzzzliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı