UPS önerisi

Sydraaa

Hectopat
Yer
Bursa / Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba iyi geceler. UPS nedir? Bunu öğrenmek istiyorum. Sanırım akü gibi bir şey olması lazım. Ben elektrikler gittikten sonra bilgisayardaki Windows'u düzgün bir şekilde kapatana kadar yetecek bir UPS istiyorum fakat bilgim yok. Şu an almayacağım fakat birkaç aya satın alacağım. Bilgisayarın bir anda kapanması zarar verebilir çünkü. Kısaca UPS nedir bunu açıklayıp bir de güzel bir öneride bulunursanız sevinirim. Sistem bilgilerimi yazıyorum. Şu an yatmam gerekiyor özür dilerim. Sabah toplu cevaplama yaparım. Bütçem fazla yok. Eminde değilim değişebilir. Siz benim sistemime uygun fiyatı da uygun bir UPS seçerseniz mutlu olurum.

Sistemim:

Anakart: ASUS Prime H310M-K r2.0
İşlemci: Intel i5 9400F 6X Core 2.9GHz Turbo Boost 4.1GHz
Ekran kartı: GeForce GT730 4 GB (stok olmadığı için GT730 stok gelince 1660 Super olacaktır. Ona göre seçerseniz mutlu olurum)
RAM: XPG DDR4 8 GB 2666MHz.
SSD: Adata SU630 480GB.
kasa: Xigmatek poseidon.
PSU: Sanırım kasanın içinde gelen PSU'yu kullanıyorum. Harici bir PSU satın almadım. Fişte güç kaynağı yazmıyor.

Hocam, UPS kesintisiz güç kaynağıdır. Elektrik kesintisi için tek çözümdür. Online ve Line İnteraktif çeşitleri var. Online olanlar daha verimli fakat daha pahalı. Sizin için 1200VA Line İnteraktif yeterli olacaktır. 720W güç sağlar ve monitörünüz de dahil sistemi korur. İki akü ile yeterince açık tutar.

Hocam, UPS kesintisiz güç kaynağıdır. Elektrik kesintisi için tek çözümdür. Online ve Line İnteraktif çeşitleri var. Online olanlar daha verimli fakat daha pahalı. Sizin için 1200VA Line İnteraktif yeterli olacaktır. 720W güç sağlar ve monitörünüz de dahil sistemi korur. İki akü ile yeterince açık tutar.

Aynısını kullanıyorum, çok güzel UPS. Memnunum yani. İndirimdeyken almıştım.
Benim PSU'm 600 watt. Ekran kartı da aynı sayılır. Bence bunu al.

PSU'nuz kaç Watt?

Hocam bilinmiyor. Dediğim gibi harici bir PSU satın almadım. Tamamen kasanın içinde geleni kullanıyorum. Fakat açıp bakmadım hiç.

Hocam, UPS kesintisiz güç kaynağıdır. Elektrik kesintisi için tek çözümdür. Online ve line interaktif çeşitleri var. Online olanlar daha verimli fakat daha pahalı. Sizin için 1200VA line interaktif yeterli olacaktır. 720W güç sağlar ve monitörünüz de dahil sistemi korur. İki akü ile yeterince açık tutar.

Hocam peki ben bu UPS'nin elektrik kesildiğinde devreye girmesini istiyorum. Hep çalışacak mı? Kasa ve monitör fişlerini buna takıp mı alete elektrik vereceğim? Biraz anlatırsanız mutlu olurum. Elektrik konusunda fazla kullanım yapıyor mu?

Hocam, UPS prize, ekipmanlar ise buna takılır. Elektrik kesilince uyarı verir ve sistemi akülerden besler. Size kapatmanız için zaman verir. Aynı zamanda voltaj koruması da yapar.

Hocam, UPS prize, ekipmanlar ise buna takılır. Elektrik kesilince uyarı verir ve sistemi akülerden besler. Size kapatmanız için zaman verir. Aynı zamanda voltaj koruması da yapar.

Çok teşekkür ederim hocam. Her zamanki gibi yine insanlara yardım ediyorsunuz.

Geri
Yukarı