UPS önerisi

Şuradan bir hesap yapın. Sistemin çektiği güce göre hesap etmek lazım. Tabi yük altında da değerler fazla olacaktır. Unutmayın.

Hocam bu linkte 700 WATT'a kadar Interactive ise 1200 VA öneriliyor, tamam sistemim tam yükte çalışmıcak hiçbir zaman ama 750 WATT'lık bir güç kaynağına bu sitede yapılan hesaba göre 1200 VA üzeri almam gerekiyor, Interactive olanlardan. Bana sisteme stabil olarak elektrik verecek, dalgalanmalardan koruyacak, ani elektrik kesilmesi yaşarsam sistemi güvenli şekilde kapatmama yetecek zamanı da tanıyacak bir UPS önerir misiniz? Mümkün olduğunca sessiz olmalı. Özellikle bu VA değeri konusunda da kafam karıştı biraz. Sistemi açık tutabilme kapasitesi olarak biliyodum, öyle mi? Tekrar belirtmek istiyorum, öyle 15 - 20 dakika açık tutmasına gerek yok, 3 - 5 dakika bile yeter.

@srcn90

Elektrik gittiği zaman hemen uygulamaları kapatıp çıkıyorum zaten. Önemli olan o güvenli çıkış aralığını sağlaması.

Yine FSP markalı 2000 VA bir UPS'i en uyguna İncehesap üzerinden alabilirsiniz.

Tunçmatik ve Makelsan, 1500 VA ürünlere sahipler. Kalite konusunda bir yorum yapamıyorum. Deneyimim yok. Lakin her iki markayı da kullananlar mevcut. Bu insanların yorumlarını dikkate alarak araştırmak gerekebilir. Ben ürünleri sunayım.

Geri
Yukarı