UPS önerisi

Geliştirici

Decipat
Makaleler
1
Herkese selam! Ben sürekli bilgisayar başında olan bir insanım. Oyun olsun, ders çalışmak olsun vs. biliyorsunuz ki 1-2 gündür cidden havalar kötü ve elektrikler olduğumuz bölgede kesiliyor. Ben de bilgisayar başında geçirdiğim için biraz araştırma yaptım. Aslında akım korumalı priz alacaktım lakin, UPS varmış. UPS, akım korumalı Priz'e göre daha iyiymiş. Ben de düşündüm bir adet bilgisayarım için UPS almaya karar verdim. UPS'ler hakkında bilgim yok yani şu açıdan, hani Priz'e takılan bir alet midir bilmiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. İyi sosyaller!

Biraz daha araştırma yaptım ve, UPS'nin büyük bir araç olduğunu gördüm. Ayrıyeten fiyatları da aşırı pahalı. Akım korumalı Priz'e yöneleceğiz o halde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Yalnızca 1-2 günlüğüne kötü hava şartları (fırtınalar) nedeniyle bu kesilmeler olmuşsa, 1 ay içinde düzenli olarak günde en az 2-3 kesilme ardı ardına olmuyorsa UPS'yi sürekli kullanmaya pek gerek yoktur hocam. Yine her gün elektrikte düzenli voltaj dalgalanmaları yoksa bir voltaj regülatörüne de gerek yoktur.

Çok bilinen markalardan bir akım korumalı prizi tüm bu kesintilerden bağımsız olarak (çünkü akım korumalı prizler yüksek voltaj, yıldırım, vb. için mutlaka PC'den ve çok değerli elektronik eşyalardan önce mutlaka bağlı olmalıdır) genel amaçlı bir koruma için satın almanız yeterlidir. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı