UPS Önerisi

Draphe

Hectopat
Bana 10-20 dakika arası gidebilecek bir UPS lazım. Güç kaynağım 850Watt, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
850WATT güç kaynağınız olabilir fakat sisteminizin özellikleri nedir ve güç kaynağınızdan kaç Watt çekmektedir? Eğer 850W'lık olarak 15 dakika olarak düşünürsek 5KVA'lık UPS almanız gerekiyor. O'da 10 ile 15 dakika götürüyor. 5KVA'nın fiyatıda 4000'dan aşağı değildir.

1500 VA line-interaktif (LITE) UPS gerekli size. 360 watt için 650 VA, 450 watt için 850 VA, 600 watt için 1000 VA'dır. Watt (gerçek, asıl kullanılan güç) değeri UPS'nin VA (aktif + reaktif güç) hesabında 1.75'la çarpılıp (VA) bulunuyor. Çarpım 1500 VA çıkıyor Çekilip kullanılacak güç (watt) değeriyle eşit seçildiğinde (PC ve monitör 850 watt'ı max olarak kullandığında bile) 15-20 dak.'lık desteği seçilen bu değerdeki bir UPS kolayca verebilir. Zaten UPS'lerin çoğu tam watt değerinde kullanıldığında kullanım kitapçıklarında (Tunçmatik'te bu 15-20 dak.' lık süre olarak yazıyor) 15-20 dakika destek mutlaka alınır şeklinde yazıyor. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Sistem özelliklerim.
i7 6700k
rx590
z170a m7
16gb ram
850wat güç kaynağı
+ monitör var mg248q ve modem
Ben ups şu yüzden alıyorum uzaktan eğitim üniversiteye gidiyorum ve vizeler elektronik ortamda gerçekleşecek bu yüzden elektirik kesintisinden etkilenmemek istiyorum.

Hesaplamada bir yanlışlık olmuş, yanlışlıkla 1.3 'le çarpmıştım, 1.75 ile çarpılacaktı, bunu düzeltip değiştirdim. bu UPS hesabına göre 1500 VA olursa garantili olarak 15-20 dak. desteği, 1200 VA'lığı seçerseniz bundan daha kısa desteği PSU'nun tam güç kullanımıyla alırsınız. Ekran kartınız fazla amper çekip 850 watt'a bu PSU tüketimi geliyorsa 1500 VA'lığı alın.

PC'nin çektiği watt hesabı netten bazı sitelerden kendi bileşenleri belirtilerek kolayca hesaplanıyordu, bunu netten hesaplatıp UPS'yi ona göre seçin, en uygununu böylece seçmiş olursunuz, PSU'nun gücü % 100'e yakın kullanılıyor mu bilemiyoruz. PSU'da kullanılan net watt'ı 1.75'le çarpacak yani % 75 daha fazlasını almış olacaksınız. Kolay gelsin.

750 çektiğini var sayarsak ne kadar dayanır 2000va ?
850WATT güç kaynağınız olabilir fakat sisteminizin özellikleri nedir ve güç kaynağınızdan kaç Watt çekmektedir? Eğer 850W'lık olarak 15 dakika olarak düşünürsek 5KVA'lık UPS almanız gerekiyor. O'da 10 ile 15 dakika götürüyor. 5KVA'nın fiyatıda 4000'dan aşağı değildir.
sistem özelliklerini üste belirtim 2000 va lık bir cihaz mı iyi yoksa 2 -3 kva lık ups mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı