UPS tavsiyesi

balrog

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bu konu hakkında fazlaca konu açıldığının farkındayım ama güncel bilgi almak istediğim için açtım. İki hafta kadar önce dizüstü bilgisayarımın adaptörü bozuldu, sanırım sebebi düşük voltaj çünkü o gün lambaların parlaklığı değişkenlik gösterdi. Neyse bugün yeni adaptörü aldım ancak bataryasız şekilde kullanıyorum. Ayrıca sırf bu sebepten yeni bir masaüstü bilgisayar topladım, o da bu hafta gelecek sanırım. Bu cihazları, bu dengesiz elektrik hattından korumak için UPS kullanmam kesin çözüm olur mu? Ayrıca önerebileceğiniz bir UPS varsa bilmek isterim. Şimdiden teşekkürler.

Evet mümkün. Anladığım kadarıyla bir laptop ve masaüstü PC'de kullanacaksanız. Masaüstü PC bileşenleri nedir? Buna göre tavsiye edebilirim. Bütçeniz de önemli.

Masaüstü PC bileşenleri genel olarak şu şekilde:

İşlemci: Intel i3 10100F 3.6GHz,
Ekran kartı: RX570 4 GB,
RAM: Neo Forza 16 GB(2x8GB) 3200MHz Black,
SSD: SanDisk SSD Plus 240GB 530-440MB/s,
PSU: High Power 500W 80+ Bronze kırmızı fanlı aktif PFC güç kaynağı

Ayrıca dizüstü adaptörü 120W kullanıyor. Bütçe olarak sanırım 1000TL'ye kadar çıkabilirim.

Linkteki gibi bir UPS alabilirsiniz. Rahatlıkla korur. VA ve Watt birbirinden farklı güç birimidir. Line İnteraktif modellerde 0,6 ile çarpılırak bulunabilir.
Fsp FP1500 1500VA Line Intreractive UPS Güç Kaynağı 1.039,50 TL yerine 907,20 TL

Teşekkür ederim, tavsiye ettiğiniz ürünü sipariş ettim. Belli bir kullanımdan sonra bu cevabı güncellerim.
Tamamdır hocam. Duruma göre yazarsınız. Yardımcı olurum.

Tamamdır hocam. Duruma göre yazarsınız. Yardımcı olurum.

Merhaba hocam, iki haftadan fazladır UPS'i kullandım. Herhangi bir sıkıntı olmadı öneriniz için çok teşekkür ederim, fan sesi olarak gayet sessiz, sadece arada voltaj değişimi olduğu için ses çıkarıyor sanırım. Merak ettiğim aklıma takılan bir sorum var bu ürün ve bilgisayarımla ilgili. PSU olarak High Power 500W 85+ Bronze kullanıyorum. Beni şüphelendiren tek kısım UPS'in çıkış değerinin 220V olması, ancak dün fark ettim ki PSU'nun girişi 230V alıyor. Böyle bir fark bilgisayar bileşenleri için güç yetersizliğine sebep olabilir mi?

Merhaba hocam, iki haftadan fazladır UPS'i kullandım. Herhangi bir sıkıntı olmadı öneriniz için çok teşekkür ederim, fan sesi olarak gayet sessiz, sadece arada voltaj değişimi olduğu için ses çıkarıyor sanırım. Merak ettiğim aklıma takılan bir sorum var bu ürün ve bilgisayarımla ilgili. PSU olarak High Power 500W 85+ Bronze kullanıyorum. Beni şüphelendiren tek kısım UPS'in çıkış değerinin 220V olması, ancak dün fark ettim ki PSU'nun girişi 230V alıyor. Böyle bir fark bilgisayar bileşenleri için güç yetersizliğine sebep olabilir mi?
Hayır hocam. Sıkıntı olmaz. Nedense 230V yazıyorlar. Mesleğim gereği çok şebeke gerilimi ölçümü yaptım. 230V görmedim diyebilirim. Aslında bizde Monofaze 220V, Trifaze ise 380V gerilim olarak kullanılır.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı