Urbanears Plattan Control Talk Kulak Üstü Kulaklığı

Merhaba.

Yeni aldığım Urbanears Plattan Control Talk kulaklığımın kısa dönem bir tecrübelerini yazacağım. Çok uzun olmasını beklemiyorum ama ola da bilir. Şu an resim koymuyorum, koymaya çalışacağım. Be ready!

Kulaklığı 100 ile 129 lira arasında satanları gördüm internette. Ben pek araştırmadan 129 liraya satın aldım ve elime 3 iş gününde geçti, araya hafta sonu girdi 5 günü buldu. İlk başta kutuya baktığınızda "Kulaklık buna sığdı mı?" diye soruyorsunuz. Biraz ufak tefek ama güzel hissiyatlı bir kutuda geliyor kulaklık yani. Kutuyu açtığınızda oldukça güzel bir paketleme ile karşılaşıyorsunuz. Adamlar özen göstermiş belli. Kulaklığın kendisi, garanti belgesi ve kullanma kılavuzu çıkıyor kutudan. Zaten bu fiyat bandında daha fazlasını beklemek de ne kadar mantıklı olur tartışılır.

Kullanım kılavuzunu bir tarafa savurduktan ve garanti belgesini sakladıktan sonra *Kutuyu geldiği gibi bıraktı, ne olur ne olmaz diye poşetledi kaldırdı.* kulaklığı elinizde alıyorsunuz ve oldukça sade, hafif olduğunu fark ediyorsunuz. Daha önce bu model tarzında Philips'in bir kulaklığını kullanıyordum, çok az daha hafif ama çok daha kaliteli hissi veriyor o kulaklığın yanında.

Kafa bandı deniyor galiba, kafanızın üst bölümüne gelen yeri hafif yumuşak, kumaşla kaplanmış. (Belli ki esnekmiş de aynı zamanda. Aldığımda bilmiyordum, sonradan fark ettim.) Hem kafanızın rahatlığı hem de görünüş açısından oldukça olumlu bir tercih olmuş. Genelde fiyat olarak rakibi olan Sony, Philips gibi markaların bırakın bu fiyat aralığında olan modellerinde orta sınıf modellerinde bile ben görmedim şahsen yumuşak kafa bandı.

40mm Hoparlör çapı. 60 Ohm. Hassaslığı 115dB. Frekans aralığı 20 - 20 kHz, Maksimum gücü de 50mW. Yani oldukça standart bir kulaklık. Benim gibi kafanız esince Pop kafanız esince Rock ama genelde Metal takılan biri iseniz isteklerinizin bir kısmına cevap verebiliyor. Her yönde iyi ama hiç birinde mükemmel değil. Herkes için tasarlanan hastane yemeği gibi ya da yemek şirketlerinin yemekleri gibi. Herkes tüketebilir, kimse de kalkıp ben buna bayıldım demez. Ama zaten fiyatına ve rakiplerine baktığımızda hak veriyoruz, zorundayız. Premium bir ürün almıyoruz sonuçta. Kötü gibi yazmış gözükebilirim ama bu fiyat aralığında birden fazla model test ettim farklı markalardan, hepsi de bu hizada idi.

Kulağınıza taktığınızda ciddi oranda dışarı sesini kesiyor ve kardeşimin, kuzenimin kulağına fırlattığımda son ses müzikte dışarıdan neredeyse hiç duyulmadığından daha deminki o "meh" tavrımı olumlu tarafa çekmeyi başarıyor ancak kulaklık. Bu arada ben Flint Blue kuzenim de Siyah olanını aldık. Dediğim gibi, fotoğraf eklemeye çalışacağım.

Kulaklığın aklıma gelen bir diğer eksi yönü de aslında artı yönünden kaynaklanıyor biraz. Şöyle ki, kulaklıkta aslında 2 tane 3.5mm Jack bulunmakta. Birinde kulaklığı telefonunuza bağladığınız ara kablo diğeri ise boş. Tek tarafından sesi aldığı için diye düşünüyorum hoparlör ile kafa bandının arasındaki boşlukta kablo var. Siz kulaklığı küçülttüğünüzde o yandan çıkan kablolar sıkışıyormuş gibi gözüküyor büyük ihtimalle de bir sorununuz olursa oradan olacağını belli ediyor.

Ama, telefona bağladığınız kablosu aslında sadece bir ara kablo olduğundan ve değiştirilebilir olduğundan bir sorunu olduğunda kendi sitesinden 7 Euro'ya orijinal kablosunu temin edebilir ya da bir şeyler uydurabilirsiniz.

"Peki boş olan öbür giriş neden var?" Diye mi sordunuz? O boş olana da arkadaşınız kendi kulaklığını takıyor ve siz birden bire tek bir kaynağa 2 kulaklık bağlamış oluyorsunuz. Test ettim, gecikmesi veya kalite kaybetmesi yaşamıyorsunuz da. Zaten yaşamanız için ya Bluetooth ile bağlamanız ya da kulaklığın çok aşırı dandik olması lazım sanıyorum ki.

Aklıma da başka bir şey gelmiyor. Siz merak ettiğinizi artık sorarsınız.

Sanırım bunu almışsın. #Urbanears Plattan

Açıkcası Philips'in o kıytırık kulaklıklarından sonra bunu aldığım için kalite konusunda pek bir şey diyemeyeceğim. Ama bence gayet hoş ve güzel. (y)

Katlama konusuna gelirsek kullanma kılavuzundaki gibi içe doğru katlarsan pek sıkıntı olmaz. :p

Ayrıca kulaklık kablosunun çıkarılabilir olduğundan bahsetmişsin. Hiçbir şey anlamadım. o_O

Bu arada @Cihatinan 'nın imzasında, onun da bunu kullandığını gördüm. @Cihatinan Senin deneyimlerin nasıl?

Benim kulaklık ile tek sıkıntım kafa bandının kenarlarının biraz dalgalanmış hale gelmesi oldu. Birde indigo rengi aldığımdan, güneşin de etkisiyle çok hafiften renginde bir solma oldu. (n)

Ben aslında bunu almak istiyordum. #Urbanears Plattan ADV Wireless Ama hem para yetmedi, hem de bulamadım maalesef. Bunda kafa bandını da yıkayabiliyorsun. Kontolleri de müthiş. Ve tabi Bluetooth özelliğide var. :kararsız:

Ben de wireless istiyordum. http://www.vatanbilgisayar.com/urbanears-plattan-control-talk-kulakustu-kulaklik-flint-blue.html bunu aldım. Resim yüklediğimde açıklık getireceğim her şeye. Şimdi üşeniyorum açıkçası çekmeye. :D

İlk başta kutuya baktığınızda "Kulaklık buna sığdı mı?" diye soruyorsunuz. Biraz ufak tefek ama güzel hissiyatlı bir kutuda geliyor kulaklık yani.
aa4e4771-2872-48ef-ade2-be5c6aadaac7.jpg

45253848-db89-45cb-8ece-e0999c3ff381.jpg

77b96d01-8a95-4584-b65c-a03fa8f6a904.jpg

Kulaklığın aklıma gelen bir diğer eksi yönü de aslında artı yönünden kaynaklanıyor biraz. Şöyle ki, kulaklıkta aslında 2 tane 3.5mm Jack bulunmakta. Birinde kulaklığı telefonunuza bağladığınız ara kablo diğeri ise boş. Tek tarafından sesi aldığı için diye düşünüyorum hoparlör ile kafa bandının arasındaki boşlukta kablo var. Siz kulaklığı küçülttüğünüzde o yandan çıkan kablolar sıkışıyormuş gibi gözüküyor büyük ihtimalle de bir sorununuz olursa oradan olacağını belli ediyor.

Ama, telefona bağladığınız kablosu aslında sadece bir ara kablo olduğundan ve değiştirilebilir olduğundan bir sorunu olduğunda kendi sitesinden 7 Euro'ya orijinal kablosunu temin edebilir ya da bir şeyler uydurabilirsiniz.

67b7b210-b439-46ff-b356-da03ecc761ab.jpg

d83bb2f6-14ee-4a90-80c6-8348c028f550.jpg

cb500b6b-85b5-4324-9a4f-5433be82f535.jpg

Bu arada @Cihatinan'nın imzasında, onun da bunu kullandığını gördüm. @Cihatinan senin deneyimlerin nasıl?
Evet, ben de Plattan II aldım yakın zamanda ve ben de inceleme yazmayı düşünüyordum ama daha bir hafta bile olmadı alalı :) Kısaca bahsedersem güzel yani. (Çok kısa oldu ama :D) Kısa zamanda yazmaya çalışacağım. Haber veririm (imzada olur) :)

Çok pahalı wireless olanı. Bildiğim kadarı ile de içindeki hoparlör mü denir, sesi veren bölüm aynı. Bence bu ses kalitesi daha fazla para vermeyi hak etmiyor, tam fiyatının kulaklığı şu an. Sony'nin kablosuzlarına falan bakardım ben.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı