USAFIS (GreenCard Sahte Şirketi)

Murat5038

Yottapat!
Katkıda Bulunan
Katılım
1 Mayıs 2013
Mesajlar
39.338
En iyi cevaplar
100
Beğeniler
21.944
Yer
Sakarya
Technopat ve Bu konuyu okuyan diğer kişiler Aşağıdaki yazcaklarımı Dikkate alıp Unutmamanız gereken bir Uyarı yapacağım.

Yakın zamanlarda adı duyulmayan USAFIS (GreenCard Sahte Şirketi)'nden Bu zamanlardada kendini belli etmeden yavaş yavaş yine rahatsız etmeye Başlamış bulunmakdadır.

Şöyle ki Yeşilkart (greencard) başvurusu yapmadığınız halde Size hak kazanıp bilgilerinizi verdikden sonra sizden ücret talep ediyor bu oyunlara gelmeyin. Eğer Hiç böyle bir başvuru yapmadı iseniz hiç beklemeden istemiyorum deyip Telefonu uzatmadan kapatın(Karşı kişi ne söylerse söylesin). Eğer uzatır iseniz ve bilgilerinizden şifre veya para taleplerini Umursamadan bunu anlamanız gerektiğini unutmayın.

İlk önce Tabi ki Numaraya bakın Numara Tanıdık değilse +0XXX Diye giden veya türkiye alan kodlarından biri değilse zaten cevap vermeden kapatın. Yaşlı kişiler zaten direk görmeden açacaklardır ancak yaşlı insanları da bu konu hakkında uyarı Bilgilendirin.

Arayan numara bu sahte kuruluşun genelde net adreslerinden edindiğim bilgiye göre ve yakınlarımdan aldığım bilgiye göre "08502082121" Numaradır, İllede bu numara olacak diye birşey yok yukarda yazdığım gibi bilmediğiniz numarada olabilir.

Eğer Bu kişiyle konuşmaya başladığınızda Size hangi bilgileri verdi ise Bu bilgilerin bulunduğu üründeki şifrenizi Güvenli bir bilgisayar veya kuruluşda değiştirin.

Bu tip olayların başlıca nedeni E-posta adresiniz ve cep telefon numaranızın E-mailinize kayıtlı olmasından kaynaklanır.Onun için Hattınızın örn: Türkcell ise Online işlemlerden şifrenizi değiştirin. Diğer operatörler ise Bunun gibi kayıtlı olan yerlerin şifrelerini Temiz bir bilgisayarda ve güvenli bilgisayarda gerçekleştirin SSL sertifikalarını tarihlerini ve güncelliğini takip edin ve HTTPS adresinden girdiğinize emin olun(Https ile giremiyorsanız Hiçbir işlem yapmayın müşteri hizmetleri ile konuşun.).

BTK ve 155i arayın.ve internet adreslerinden numarayı sorgulayın.
 
Yukarı