USB belleğe Linux Mint yazarken birim oluşması ve silinememesi

Arıcan

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
[Sistem 1] İşlemci: AMD Ryzen 5 5500 Ekran kartı: ASUS DUAL RTX 3060 V2 OC RAM: 8X2 3200 MHz SSD: WD SN570 500GB PSU: FSP HYPER H3-550 80+ PRO 550W Kasa: VENTO VG15FE RGB ATX

[Sistem 2] İşlemci: İntel Core i3 3217U Ekran kartı: NVIDIA GT740M RAM: 4X1 1600 MHz Disk: Sandisk U100 24GB / Hitachi HTS545050A7E380 500 GB
balenaEtcher ile USB'me Linux Mint yazdım ama garip olaylar oluyor. Şu an disk yöneticisinden USB belleğe bakarsam... Yani birim oluşturulmuş ve birim silinemiyor olması normal mi?

Disk Yönetimi 18.04.2021 17_55_57.png

Not: USB belleğim disk 2 olan.

Son düzenleme:
Linux'un bootlaması için bir birim olabilir, ama birimin yok olması için şunu deneyebilirsin:

CMD (admin olarak)

diskpart

list disk

(Burada disk listesi çıkacak USB'ni bulduktan sonra)

select disk (USB numarası)

clean (bütün veriler silinecek ve Partition'lar silinecek.)

(4MB lik birimden bahsediyorsunuz değilmi? Linux'tan pek anlamıyorum.)

Son düzenleme:
Linux'un bootlaması için bir birim olabilir, ama birimin yok olması için şunu deneyebilirsin:

CMD (admin olarak)

Diskpart.

List disk.

(Burada disk listesi çıkacak USB'ni bulduktan sonra)

Select disk (USB numarası)

Clean (bütün veriler silinecek ve Partition'lar silinecek.)

(4MB'lik birimden bahsediyorsunuz değil mi? Linux'tan pek anlamıyorum.)

Evet 4 MB'lık dan bahsediyorum.

Konunun Linux'la bir alakası yok, ISO dosyasını yazdırdığınız ortam Windows, Linux ISO dosyasını yazdırmış olmanız da bir şey değiştirmiyor. Aynı uygulama ile Windows ISO dosyası yazdırmış olasanız bile sonuç aynı olacaktı. Bununla birlikte, HP USB Disk Storage Format Tool ile USB belleği biçimlendirirsen sorun çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı