Çözüldü USB belleğe Windows 10 kurmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jerayexv2

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben 128 GB bir USB belleğe Windows 10 kurmak istiyorum ve içerisine bilgi koyup istediğim yerde Windows'umu açıp kullanabilmek için düşünüyorum. Sizce USB belleğe Windows 10 kurulur mu kurulursa da sağlıklı açılabilir mi? Bilgi sahibi arkadaşlarıma soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aşağıdan Rufus uygulamasını indirin. Windows 10 ISO dosyasını indirin. Gerekli işlemleri video altına alıp GIF haline getirdim. Aşağıdaki gibi yaparsanız kullandığınız belleğe taşınabilir bir Windows 10 kuracaksınız. İşlem USB belleğin kalitesine, hızına ve bilgisayarınızın gücüne bağlı olarak uzun sürebilir. İşlemi iptal etmeyin, bitmesini bekleyin. Ayrıca Windows 10 sürümünü istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Ama Home sürümünü kurmanız daha iyi olacaktır. Sistemi kurduğunuz USB belleği hangi bilgisayara takarsanız takın, isterseniz Windows XP olan bilgisayara takıp USB belleği ön yükleme (boot) yaptığınız zaman bilgisayarı Windows 10 olarak kullanabilirsiniz. En az 64 GB ve kaliteli, aktarım hızı 3.0 olan bir USB bellek kullanın. Kalitesiz, hızı düşük bir bellek kullanırsanız performans sizi tatmin etmez bilginiz olsun.

Rufus

GF-Trim.gif
Merhaba arkadaşlar, ben 128 GB bir USB belleğe Windows 10 kurmak istiyorum ve içerisine bilgi koyup istediğim yerde Windows'umu açıp kullanabilmek için düşünüyorum. Sizce USB belleğe Windows 10 kurulur mu kurulursa da sağlıklı açılabilir mi? Bilgi sahibi arkadaşlarıma soruyorum.

Bildiğim kadarıyla USB belleğine rufus adlı program ile Windows 10 yükleyebilirsin. Bunun için en az 8 GB olması gerek. Fakat yüklersen USB belleğini, içindeki Windows 10 dosyasını silene kadar kullanamazsın.

Bildiğim kadarıyla USB belleğine Rufus adlı program ile Windows 10 yükleyebilirsin. Bunun için en az 8 GB olması gerek. Fakat yüklersen USB belleğini, içindeki Windows 10 dosyasını silene kadar kullanamazsın.

Hocam arkadaş flash içine Windows işletim sistemini kurup istediği yerde flash üzerinden kullanmak istiyor.

Doğrudan sisteme takıp boot edip kuramazsın, bunun için WinToUSB programını kullanabilirsin. Benim tavsiyem ise USB'ye taşınabilir Linux kurman, hafif ve daha kararlı olur, Slax deneyebilirsin.

Çalışacağını sanmam. Çalışsa bile çok sorun yaşarsın. Örnek bir bilgisayara bağladın ve o bilgisayarın ekran kartı sürücüsü vb. senin USB belleğine yüklenecek. Sonra başka bilgisayara taktığında sorun yaşayacaksın.

Aşağıdan Rufus uygulamasını indirin. Windows 10 ISO dosyasını indirin. Gerekli işlemleri video altına alıp GIF haline getirdim. Aşağıdaki gibi yaparsanız kullandığınız belleğe taşınabilir bir Windows 10 kuracaksınız. İşlem USB belleğin kalitesine, hızına ve bilgisayarınızın gücüne bağlı olarak uzun sürebilir. İşlemi iptal etmeyin, bitmesini bekleyin. Ayrıca Windows 10 sürümünü istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Ama Home sürümünü kurmanız daha iyi olacaktır. Sistemi kurduğunuz USB belleği hangi bilgisayara takarsanız takın, isterseniz Windows XP olan bilgisayara takıp USB belleği ön yükleme (boot) yaptığınız zaman bilgisayarı Windows 10 olarak kullanabilirsiniz. En az 64 GB ve kaliteli, aktarım hızı 3.0 olan bir USB bellek kullanın. Kalitesiz, hızı düşük bir bellek kullanırsanız performans sizi tatmin etmez bilginiz olsun.

Rufus

GF-Trim.gif

Çözüm
Kurarsın ama kullanamazsın flash belleklerin okuma yazma değerleri düşük oluyor başta zatrn oyun oynayamazsın tarayıcı açmak yarım saatini alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı