USB belleği takınca Defender "Worm:Win32/Autorun.AHY" uyarısı veriyor

Emir13

Hectopat
Merhaba, aktif olarak kullandığım bir flash bellek var. PC'ye taktığımda "Worm:Win32/Autorun.AHY", "Win32/SillyShareCopy.E!inf" gibi Windows Defender uyarıları çıkıyor. Yardımcı olur musunuz? Bunları hallettiğimde fotoğraflarım silinir mi? Çok önemli bir bellek bu, hiçbir şeyin gitmemesi lazım. Ek olarak PC'ye de bulaşmış mıdır?

Not: Flash'ı çıkarınca uyarı vermediği için umursamamıştım. 2-3 aydır var bu.

Solucan virüsü bu. Sürekli kendini kopyalıyor. O USB belleği hangi bilgisayarlara taktıysanız hepsine zararlı yazılımı yaydınız. Kaspersky indirip tam tarama yapın USB ve bilgisayara.

Ek olarak USB belleğinize bu rehberdeki işlemleri uygulayın.

Son düzenleme:
Yanlış bilgi
Merhaba, aktif olarak kullandığım bir flash bellek var. PC'ye taktığımda "Worm:Win32/Autorun.AHY", "Win32/SillyShareCopy.E!inf" gibi Windows Defender uyarıları çıkıyor. Yardımcı olur musunuz? Bunları hallettiğimde fotoğraflarım silinir mi? Çok önemli bir bellek bu, hiçbir şeyin gitmemesi lazım. Ek olarak PC'ye de bulaşmış mıdır?

Not: Flash'ı çıkarınca uyarı vermediği için umursamamıştım. 2-3 aydır var bu.
USB`de Trojan var.

@Eray T hocamın da dediği gibi Kaspersky ile tam tarama yapın. Garanti olması için içindeki önemli verilerinizi USB takılmayan bir cihaza aktarın ve USB'yi biçimlendirin.(veri kayıplarında sorumluluk kabul etmiyorum)

Biraz ciddi gözüküyor. Normal virüslerde tam tarama öneririz ama bunda biraz farklı.

Geri
Yukarı