USB bellek biçimlendirme engellemesi nasıl yapılır?

pinusn

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar sevgili uzman arkadaşlar. Ben MEB'de öğretmenim. Okullarda kullanılan bilgisayarlara öğrencilerin erişimini engellemek için kilit programı kullanıyoruz. Hem bilgisayara hem de USB bellege yazılım yükleniyor. USB bellek olmaksızın bilgisayar açılmıyor. Ancak USB belleklere virüs bulaştığında veya biçimlendirildiğinde anahtar bellek işlevini yitiriyor. Benim sorunum promosyon belleklerde olduğu gibi belleğe kilit yazılımını yükledikten sonra belleğin tamamının veya bir bölümüne tüm erişimlerin (biçimlendirme dahil ) engellenmesini nasıl yapabilirim? Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle birşeyi yapmanız mümkün değil.
Zira söz ettiğiniz promosyonlu bellekler fabrikada yapım aşamasında yapılmaktadır.
Yapılırken iki faklı disk yapıyorlar biri salt okunur diğeri normal.
Ama yabancı forumlarda yapanlar varmış.
Elektronik bilginiz ve ingilizce bilginiz üst düzeylerdeyse araştırabilirsiniz.

Böyle birşeyi yapmanız mümkün değil.
Zira söz ettiğiniz promosyonlu bellekler fabrikada yapım aşamasında yapılmaktadır.
Yapılırken iki faklı disk yapıyorlar biri salt okunur diğeri normal.
Ama yabancı forumlarda yapanlar varmış.
Elektronik bilginiz ve ingilizce bilginiz üst düzeylerdeyse araştırabilirsiniz.
İlginiz için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz iki bölümlü belleklerden elime geçti . Bir yayın evinin belleği idi. Yapısını inceledim. yazılımsal olarak tekrar birleştirdim. internette araştırıken www.gigausb.com linkinde biçimlendirme engellemenin yapıldığını yazmışlar. '' Üretilen usb bellekler içerisine, firmanızı yada ürünlerinizi tanıtan dijital katalog, kısa bir video çekimi veya reklam filmi gibi bir medya yüklüyoruz. Yüklediğiniz bu medya şifre korumalı olduğundan kullanıcılar tarafından silinemiyor. Kullanıcılar usb bellek üzerinde tanıtım için ayrılan bölümün dışında kalan kısmı istediği gibi kullanabiliyor, format atılsa dahi tanıtım bölümüne kesinlikle müdahale edemiyor. Müdahele sadece şifre ile mümkün olabiliyor.'' Alıntıdır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı