USB Bellek Kısayol Virüsü Nasıl Temizlenir?

Teknococuk2

Kilopat
Daha fazla  
USB taktığım bilgisayardan kısayol virüsü bulaştı.
İçinde almam gereken bir PDF dosyası var.

Kendi bilgisayarıma takarsam bilgisayarıma bulaşmasından korkuyorum ama dosyayı alıp temizlemem gerekiyor.
Ne yapabilirim?

OTG ile Android telefonuma bağladıktan sonra dosyayı kopyalayıp biçimlendirirsem telefonuma veya dosyayı bilgisayara atarken bilgisayarıma bulaşma ihtimali var mı?
Yardımcı olur musunuz?
Bilgisayarım Windows 10 32 bit.

Rehber yardımıyla USB belleğinizi taratın.

Hocam Arşiv yöneticisi ile girin USB'nin içine. Sonrasında gerekli dosyaları alın bilgisayarınıza. Biçimlendirip geri atın usb'ye dosyaları. Sorun kalmayacaktır.

En önemli ayrıntı kendi bilgisayarına bu tür virüsleri bulaştırmak istemiyorsan denetim masasından medyaların otomatik açılmasını kapat yada USB cihazı bilgisayara takarken SHIFT tuşuna basılı tut ve içeriğe bakmak için çift tıklama yerine sağ tuştan aç,gizli dosyalar ve korunan işletim sistemi dosyaları açık olsun. USB bellek içinde kısayol ve gizli klasör görüceksin ve ne olduğu belli olmayan dosyalar (klasörlere sakın çift tıklama) gereken dosyayı al biçimlendirme yap

En önemli ayrıntı kendi bilgisayarına bu tür virüsleri bulaştırmak istemiyorsan denetim masasından medyaların otomatik açılmasını kapat yada USB cihazı bilgisayara takarken SHIFT tuşuna basılı tut ve içeriğe bakmak için çift tıklama yerine sağ tuştan aç,gizli dosyalar ve korunan işletim sistemi dosyaları açık olsun. USB bellek içinde kısayol ve gizli klasör görüceksin ve ne olduğu belli olmayan dosyalar (klasörlere sakın çift tıklama) gereken dosyayı al biçimlendirme yap
Çift tıklamak yerine sağ tuş ile aç demenin farkı nedir ?

Kaspersky İnternet Security 2019 kur. Belleği tarat. Bu kadar basit 🙂

Rehber yardımıyla USB belleğinizi taratın.
Biraz abartı bir çözüm olmuş. Basit bir kısayol zararlısı için Kaspersky Rescue Disk hazırlamaya hiç gerek yok.

Duruma uygun öneri ve yardım yapılsın ki konu sahibi arkadaş gereksiz uğraşlara dalmasın.

@Teknococuk2
Sizin de sadece güncel bir AV kurmanız ve belleklerinizle birlikte sistemi de taratmanız yeterli. Bir AV yazılımının kurulumu diğer yazılımlar kadar kolay. Zararlıyı temizledikten sonra bellekteki gizlenmiş dosyaları Hidden Folder yardımıyla açığa çıkarabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı