USB Bellek Olmadan Format Atılabilir mi?

gargantua

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, kendi bilgisayarıma format atmak istiyorum ve Windows 10 Pro'yu bilgisayarıma indirdim. "Bu bilgisayarı şimdi yükselt" seçeneğine tıklamak suretiyle, USB kullanmadan format atmak mümkün mü?
Bir diğer sorum ise, format attıktan sonra Google Chrome'a kullanıcı hesabımla giriş yaptığımda "favori" siteler/sekmeler kullanılır hale gelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış hatırlamıyorsam harddiskte ayrı bir partition açıp oraya USB bellek gibi kuranlar vardı. Eğer birden fazla diskiniz veya birden fazla bölümünüz varsa yapabilirsiniz. Chrome konusunu da kullanmadığım için maalesef bilemiyorum.

Hiç hatırlamıyorum hep temiz kurulum yaptığım için fakat sen diskini 2 bölüm olarak kullanıyorsan; sistemin yüklü olmadığı bölüme disk görüntüsü kaydet, eski sisteminin OS dosyalarını da flash diskine yükle ve bootable olsun her ihtimale karşı. :) Beğenmezsen, disk görüntüsünden geri yüklersin sistemini.

Anladım, USB disk olarak Sandisk Ultra Fit USB 3.0 tavsiye ederim. Mouse alıcısı gibi çok miniktir. 32GB üzeri alırsanız, FAT32 dosya sistemi desteklemediğinden dolayı format atamazsınız. Bende 16GB olanı var. 32GB olanı bir arkadaşa ödünç vermiştim bozmuş yenisini almadı sağ olsun. Sistemin yüklü olduğu diski 2 bölüm olarak kullanırsanız ve sistem bölümünün boyutunu çok yüksek yapmazsanız iyi olur. Tam olarak sistemin "C" bölümünde olduğunu varsayarsak; "C" bölümünün %30 - %50' si boş kalacak şekilde ayarladığınızda daha iyi performans alırsınız.

Not: %30 - %50'si format sonrası değil, tüm programlar yüklü haldeki orandır.

Arkadaşlar merhaba, kendi bilgisayarıma format atmak istiyorum ve Windows 10 Pro'yu bilgisayarıma indirdim. "Bu bilgisayarı şimdi yükselt" seçeneğine tıklamak suretiyle, USB kullanmadan format atmak mümkün mü?
Bir diğer sorum ise, format attıktan sonra Google Chrome'a kullanıcı hesabımla giriş yaptığımda "favori" siteler/sekmeler kullanılır hale gelir mi?

Evet mümkün fakat anahtara ihtiyacınız olacak. Diğer sorunuza gelirsek eğer senkronizasyon yaparsanız onları kaydedecektir ve oturum açtığınızda onları geri getirmek için izninizi isteyecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı