USB bellek üzerine Windows XP kurma

HABAR

Kilopat
Makaleler
18
Daha fazla  
Windows XP'yi zamanında çok kullanmıştım. O günleri özlüyorum. Düşündüm ki USB belleğe Windows XP kurayım. Bunu nasıl yapabilirim?
Sanırım USB 3.2 Gen1 (3.0) üzeri olursa çok daha iyi olacaktır. Önerilerinize açığım.
Şimdiden teşekkürler.

Ben harddiskim sıkıntılı olduğu zaman LLF atmak için kullanmıştım 8 GB'lık bir flash diske. Ama nasıl yaptığımı hatırlamıyorum. Takipteyim.

Flash bellekten boot mümkün değil sanırım. Onun yerine virtualbox'dan sanal makine olarak kurabilirsiniz.

Windows XP'yi zamanında çok kullanmıştım. O günleri özlüyorum. Düşündüm ki USB belleğe Windows XP kurayım. Bunu nasıl yapabilirim?
Sanırım USB 3.2 Gen1 (3.0) üzeri olursa çok daha iyi olacaktır. Önerilerinize açığım.
Şimdiden teşekkürler.
win to usb programı var ama win xp kuramadım ben 7 8 10 oluyor

Takipteyim. Bende de 16 GB USB bellek var buna Windows 7 sığmaz diye Win to USB yapamıyorum. XP sığar mı sizce? Yapabilirseniz bana da yardımcı olursanız sevinirim. Ek olarak 5 GB bir dosya daha yüklencek. @noName12

Öncelikle Windows XP modeli USB 3.0 chipset desteğine sahip değil. USB 2.0 üzerinden kurmak zorundasınız. XP SP3 iso dosyasını rufus ile direk yazdırıp kurabilirsiniz. Ancak en başından uyarayım, son 5 sene içindeki donanımların hiçbiri stabil olmuyor ya da sürücüleri yok, sık sık BSOD alma olasılığınız yüksek.
Bazı arkadaşların LiveUSB çözümleri içinde Rufus üzerinde WindowsToGo seçeneğini kullanabilirsiniz. Keza ben şu an 64GBlik USB üzerinde Windows 10 kullanıyorum, altta da yazıyor. Bu USB kullanılabilir kullanılamaz diye uyarıyor zaten sizi. Orjinal Windows 7 ve 10 minimum 32GB USB istiyor. Ancak sistem içindekileri WinReducer ile düzenleyip daha temiz haldeki bir sistem haline getirirseniz belki sığdırabilirsiniz.
Not: XP için altta özellikleri yazılı sistemde 2 sene önce denenmiştir.

Öncelikle Windows XP modeli USB 3.0 chipset desteğine sahip değil. USB 2.0 üzerinden kurmak zorundasınız. XP SP3 iso dosyasını rufus ile direk yazdırıp kurabilirsiniz. Ancak en başından uyarayım, son 5 sene içindeki donanımların hiçbiri stabil olmuyor ya da sürücüleri yok, sık sık BSOD alma olasılığınız yüksek.
Konumu açarken farklı bir nedenden dolayı USB 3.0 şeklinde açmıştım, kullanacağım işlemci i3 380M, destekler mi acaba bilginiz var mı?

Konumu açarken farklı bir nedenden dolayı USB 3.0 şeklinde açmıştım, kullanacağım işlemci i3 380M, destekler mi acaba bilginiz var mı?
AMD konusunda bilgim yok ancak Intel i3/5/7 için 6.Nesil ve altında olması yeterli. 6.Nesilden sonrasında 7 dahil destek yoktur, yani 7.Nesil bir Intel işlemciye W7 kuramazsınız.

Geri
Yukarı