USB belleğe Windows kurmak

Nursami

Kilopat
Daha fazla  
Elimde 32 GB USB bellek var. Buna herhangi bir Windows sürümünü kurabilir miyim? Sakıncası olur mu? USB Bellek'e zarar verir mi? Cevaplarınız için teşekkürler.

Hiçbir zararı olmaz. İstediğiniz sürümü kurabilirsiniz. Fakat güncelleme alacağı için çok bir şey değişmeyecektir. Aşağıda bulunan rehbere bakabilirsiniz.

Elimde 32 GB USB bellek var. Buna herhangi bir Windows sürümünü kurabilir miyim? Sakıncası olur mu? USB Bellek'e zarar verir mi? Cevaplarınız için teşekkürler.
Kurarsınız fakat rahat çalışmaz muhtemelen.
Onun yerine hafif bir Linux dağıtımı deneyebilirsiniz.
Misal Xubuntu.
Eğer format diski hazırlamaya çalışıyorsanız ve mesajı ben yanlış anlasıysam sorun olmaz, formatlayınca düzelir

Neredeyse her hafta sorulan soru.
Formatçı ayağınıza geldi. Win7,Win 8,Win 10 kurulumu yapılır 10 dk'da servis edilir.

%100 disk kullanımı olacak ve doğru düzgün kullanamayacaksınız. Disk kullanımı yüzünden uzun süreli kullanımda USB'nizin ömrü çok daha hızlı azalabilir. USB'nize Windows yerine GNU/Linux dağıtımları gibi daha hafif işletim sistemlerini kurmanızı öneririm.

%100 disk kullanımı olacak ve doğru düzgün kullanamayacaksınız. Disk kullanımı yüzünden uzun süreli kullanımda USB'nizin ömrü çok daha hızlı azalabilir. Windows yerine USB'nize GNU/Linux dağıtımları gibi daha hafif işletim sistemlerini kurmanızı öneririm.

Linux ile internette gezinebilir miyim ya da müzik film gibi etkinlikleri yapabilir miyim? Teşekkürler...

Sisteminiz epey yavaş çalışacaktır. Youtube'da bi arkadaş yapmıştı hem micro sd karta kurdu hemde flash bellekte denedi verimli bir sonuç alamadı. Usb 3.1 destekli bilgisayarınız ve belleğiniz varsa sonuç değişebilir tabii.

Geri
Yukarı