USB bellekten Windows XP çalıştırmak

28371

Centipat
Bu, biraz WinToUSB kullanmaya benziyor. USB belleğe Windows XP/2000/NT vb. kurmanın ve çalıştırmanın herhangi bir yolu var mı? Yeni donanımlarla (2013-2014) uyum sağlar mı?

VirtualBox gibi yazılımlar ile yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Uyum sağlayacağını düşünmüyorum açıkçası.

Haklısınız, fakat amacım test etmek. Sadece yeni donanımlarla değil, eski donanımlarla da deneyebilirim. Bunu yapmanın bir yolu yok mu?

VirtualBox ile test edebilirsiniz. Sürücüleriniz yüksek ihtimal çalışmayacak, çok kötü olur.

VirtualBox ile test edebilirsiniz. Sürücüleriniz yüksek ihtimal çalışmayacak, çok kötü olur.

Sanırım yanlış anlattım, zaten uzun sürrdir Virtualbox vb. üzerinden kullandım. Denemek ve öğrenmek istediğim şey Windows XP'nin USB bellek üzerinden çalıştırılıp çalıştırılamayacağı, yeni ve eski donanımlarda nasıl performans gösterdiği.

Sanırım yanlış anlattım, zaten uzun sürrdir VirtualBox vb. üzerinden kullandım. Denemek ve öğrenmek istediğim şey Windows XP'nin USB bellek üzerinden çalıştırılıp çalıştırılamayacağı, yeni ve eski donanımlarda nasıl performans gösterdiği.

Dual boot olarak kurabilirsiniz diye biliyorum sadece.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet, yapabilirsiniz ama performanslı olur mu bilmem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Evet, yapabilirsiniz ama performanslı olur mu bilmem.

Bu video bir USB bellek aracılığıyla bir bilgisayara nasıl Windows XP kurulduğu hakkında bir rehber videosu sanırım. Fakat aradığım bu değildi.

Son düzenleme:
Bu video bir USB bellek aracılığıyla bir bilgisayara nasıl Windows XP kurulduğu hakkında bir rehber videosu. Fakat aradığım bu değildi.
Bundan mı bahsediyorsunuz?

Bundan mı bahsediyorsunuz?

Güzel bir yöntem fakat bu da Ubuntu üzerinden VirtualBox çalıştırarak çalışıyor. Benim ise aradığım sadece Windows XP'i çalıştırabilmek.

Geri
Yukarı