USB çıkışı olan korumalı prizler alınır mı?

Yanlış anlamayın, sadece merak ettiğimden soruyorum. Neden kesinlikle almayın diyorsunuz? Malzeme kalitesi veya herhangi farklı bir sebepten ötürü ise beni bu konuda bilgilendirir misiniz? Neye dikkat etmeliyim?
Youtube gibi yerlerde videosu var ise iyice inceleyin. Bu tür tam olarak bilinmedik firmalardan almak bir risk olur. Diyelim ki 4000 TL fiyatı olan bir televizyona bunu bağlamak yanlış olabilir. Çünkü televizyon ledleri çok hassaslar ufacık bir voltaj dengesizliğinde patlayabilir. Ayrıca bu akım korumalı prizi takacağınız priz ise şönt dediğimiz prizden prize atlama yöntemiyle takılmamış olmalı.

Kalite şu açıdan önemli: İçindeki komponentlerin toleransı düşük oluyor, daha sağlam kondansatör ve bobin kullanıyorlar, bunlar da güvenilirlik sağlıyor.
Youtube gibi yerlerde videosu var ise iyice inceleyin. Bu tür tam olarak bilinmedik firmalardan almak bir risk olur. Diyelim ki 4000 TL fiyatı olan bir televizyona bunu bağlamak yanlış olabilir. Çünkü televizyon ledleri çok hassaslar ufacık bir voltaj dengesizliğinde patlayabilir. Ayrıca bu akım korumalı prizi takacağınız priz ise şönt dediğimiz prizden prize atlama yöntemiyle takılmamış olmalı.
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Smart akım dengeleme, ani akım dengesizliği ve kısa devreler gibi durumlarda kendini kapatma özelliğine sahip olduğu belirtiliyor. Tabii benim merak ettiğim USB çıkışların güvencesi ve ürünün kalitesi.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Smart akım dengeleme, ani akım dengesizliği ve kısa devreler gibi durumlarda kendini kapatma özelliğine sahip olduğu belirtiliyor. Tabii benim merak ettiğim USB çıkışların güvencesi ve ürünün kalitesi.
Hocam zaten ürün kalitesi dediğimiz şey o. Bu tür prizler kesin olarak kısa devre ve voltaj dengesizliğinde atması ya da ne kadar hızlı atması ürün kalitesini belirliyor. USB çıkışlarından bir sorun çıkacağını zannetniyorum ama gerçekten dikkat etmek gerek. Eğer prizde atlama varsa sakın kullanmayın sürekli kendi kendine atar.

Bu tür prizler çok türedi ve revaçta. Kullanmanın bir sıkıntı çıkarıp çıkarmayacağını merak ediyorum. Kaç volt çıkış sağladığını öğrenebilme imkanı ve deneyip test eden var mı acaba?
750w lık sistemde kullanıyorum. Hiçbir sorun yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı