USB ile XP Kurarken "Son Kullanıcı Lisansı" Hatası

CraftKing

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Eski masaüstü bilgisayarıma xp kurmak için rufus ile usb ye yazdırdım iso dosyasını, fakat "Set-up cannot find the End user Licensing agreement <EULA> set-up cannot continue. To quit press F3" hatası alıyorum. Bunun çözümü nedir bilen var mıdır? Daha önce 2GB ve 8GB bellekleri FAT32 ile yazdırdım, şimdi NTFS ile deneyeceğim. Çözüm nedir?

EULA kullanıcı lisans sözleşmesi. Bu dosyayı USB'den sildiyseniz bu yüzden hata alıyor olabilirsiniz.

Öte yandan nasıl bir sistem ki XP kurmanız gerek ?
Sistemde pek sıkıntı yok 2 ay önce 8.1 kurmuştum, evdekiler alışamayınca xp ye çevireyim dedim.

edit: Sorun çözüldü. Rufus bazı xp sürümlerinde son kullanıcı lisans sözleşmesi dosyasını hatalı aktarıyormuş. WinSetupFromUSB programında bu sorun oluşmadan daha sağlıklı şekilde format işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Son düzenleme:
Güncel! 1 şubat 2017
Hata çözümü arayıpta bulamayanlar için;
Genel Olarak Hatanın Alındığı Sistemler:
- Windows2000, WindowsServer2000, WindowsServer2003, WindowsXP

Uygulamanın Test Edildiği Sistemler:
- WindowsServer2003, WindowsXP

Bu şekildede yapamayanlar şu videoyuda deneyebilir;
- How to Install Windows From a USB Flash Drive.

Videonun Test Edildiği Sistemler:
- WindowsServer2003,

#Setup cannot find the End-User License Agreement (EULA). Setup will not continue.
[F3: Quit]
#Setup cannot find the eula
#windows server 2003 setup cannot find eula
#windows server 2000 setup cannot find eula
#windows 2000 setup cannot find eula
#windows xp 2003 setup cannot find eula
#windows setup cannot find eula
#windows server setup will not continue.
#windows server 2003 F3 Quit
#windows server 2003 Setup cannot find the End-User License Agreement (EULA)
#windows server 2003 R2 setup cannot find eula
#windows server 2003 USB boot setup error
#windows server 2000 USB boot setup error
#windows server XP USB boot setup error

Hortlatacağım ama birilerinin görmesi için söyleyeyim.

-Bios'tan sata ayarını compatilable yapın.
-Olmaz ise windowsa sata driver entegreli iso kurmayı deneyin.

Eula kullanıcı lisans sözleşmesi. Bu dosyayı USB'den sildiyseniz bu yüzden hata alıyor olabilirsiniz.

Öte yandan nasıl bir sistem ki XP kurmanız gerek?

Hocam benim masaüstü aşırı kotu. Deneme amaçlı Windows 7 kurdum, PC bayağı zorlanıyordu sonra 10'u da deneyim dedim iyice zorlandi. PC dualboot var şu an. Hem 7, hem 10 yani. PC sistemim şu 1 GB RAM 533 MHz Intel Core 2 CPU E7400 Samsung HDD.
Bu arada ben Windows XP kurdum winsetupfromusb ve Rufus'dan eula hatasını tekrar tekrar aldım Windows XP ve Vista'da ne Rufus'la kurabildim ne de winsetupfromusbden fazla uzattım neyse easy2boot yazın siteye girdikten sonra Windows installer recommended i bulun versiyon kısmından ve indirin sonra easy2boot u kurduktan sonra make kısmı var tıklayın USB'yi biçimlendircek ondan sonra ise bekleyin yeşil ekran olunca random bir harfe basin 1 kere kapancak flashın içine dosyalar falan hep gelmiş olacak sonra kurcağınız XP veya Vista ISO'sunu kopyalıyorsunuz USB'nin resmi ismi değişecek easy2boot yazcak giriyorsunuz ISO Windows XP veya Vista klasörlerine ISO'yu yapıştırıp bilgisayarı kapıyorsunuz ve F11'den boot menüsüne girip kurabildim ben.

Son düzenleme:
Hortlatacağım ama birilerinin görmesi için söyleyeyim.

-BIOS'tan SATA ayarını compatilable yapın.
-Olmaz ise Windows'a SATA driver entegreli ISO kurmayı deneyin.

Bu kesin bir çözüm değil bazen ISO dosyasını USB'ye aktarırken Rufus dosyaları hatalı aktarabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı