USB Kulaklık mı? 3.5mm jak kulaklık mı?

Benim merak ettiğim konu

1) USB girişli kulaklıkların hepsinde ses kartı var mıdır ?
2) USB girişli kulaklıkların onboard ses kartlarıyla bağlantısı var mıdır?

Ben jak girişli kulaklık alırsam ses kartı almak zorundayım çünkü harici ses kartım yok. Böyle bir masrafa girmek istemediğimden ötürü USB kulaklık ile kolay bir şekilde halletmeyi düşünüyorum ama kimse net cevap vermiyor kararsızım.

USB kulaklık bence daha iyidir. Çünkü 3.5mm jak kulaklıkta aynı bende ki hoparlörde olduğu gibi jak iletkenliğini kaybederse senin için kötü olabilir. Şuan 2+1 hoparlörümün 2. hoparlörünü 1. hoparlörün jakından bağlıyorum. :) Sende böyle birşeyle karşılaşmak istemezsin emin ol. :)
Aynı sıkıntı USB'de de mevcut... Jak girişi her cihazla uyumu açısından, ve ses kartına bağlanabilmesinden dolayı daha avantajlı.

Benim merak ettiğim konu

1) USB girişli kulaklıkların hepsinde ses kartı var mıdır ?
2) USB girişli kulaklıkların onboard ses kartlarıyla bağlantısı var mıdır?

Ben jak girişli kulaklık alırsam ses kartı almak zorundayım çünkü harici ses kartım yok. Böyle bir masrafa girmek istemediğimden ötürü USB kulaklık ile kolay bir şekilde halletmeyi düşünüyorum ama kimse net cevap vermiyor kararsızım.
Her USB girişli kulaklıkta bir ses kartı (daha doğrusu dijital analog çevirici) bulunur. Onboard ses kartlarından bağımsız çaşışırlar.

Bu jakla ne sıkıntı yaşadığınıza bağlı...
Ama şunu söylemeliyim ki çalışır bir USB 2.0 girişiniz bulunduğu takdirde USB kulaklıktan rahatça faydalanabilirsiniz, ses kartınızla ilgili sıkıntıları böylece perdeleyebilirsiniz.

Rahatsız ediyorsam kusura bakmayın ama amacım bilgi almak. Bugüne kadar jak ile bağlanan kulaklıklar kullandım ve hepsinde cızırtı, ses bozukluğu, mikrofonda problemler ortaya çıktı. USB kulaklık ile bu sorunlarla karşılaşıp karşılaşmayacağımı çok merak ediyorum. Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Teşekkür ederim o zaman almayı düşünüyorum tek korkum jak ile çalışan kulaklıklardaki cızırtıyla aynı olması. Tekrardan teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı