USB ses kartı mikrofon cızırtısını giderir mi?

4X3S D3NIED

Hectopat
Makaleler
3
Bilgisayarımın modeli Monster Abra A5 v16.1.1. boya BY-M1 yaka mikrofonu aldım sesi telefonumda çok iyi iken laptopta sürekli cızırtılı ve boğuk. 3 gün boyunca yazılımlarıyla uğraştım. Hepsini güncelledim, Sound Blaster'dan ayarladım, Realtek'in güncel sürümünü yükledim. Ama yine de sorun aynı. En son olarak USB ses kartlarına karar verdim. U Green'i bir ses kartı onla TRS to trrs dönüştürücü alacağım. Sizce cızırtı gider mi ses kartını takınca. Yoksa sorun farklı bir şeyden mi?

Aynı mikrofonu telefon değil de farklı bir bilgisayarda kullanmayı deneyin. Sonucu gözlemleyin eğer orada aynı sorun PC'nin internal ses kartı dışında ses kartı kullanmanız çözüm olabilir. Ama almadan önce farklı bir bilgisayarda deneyin mikrofonu.

Dahili ses kartından kaynaklıysa çözülmesi muhtemel. Telefonda sorun yok dediğinize göre laptoptan kaynaklanıyor. Ben alınan sesin boğuk ve kısıklığı için LG'nin AFD1200 Hi-Fi DAC'ını almıştım fakat ekolayzır ayarı yapamadığım için anakartı daha iyi ses kartı olan bir anakartla değiştirdim.

Sırf adaptör olarak çalışan bir aygıt değil de içerisinde kaliteli bir DAC olan bir aygıt alın alacaksanız, bahsettiğiniz ürünü bilmiyorum çünkü. Ben olsam mikrofonu farklı bilgisayarda denemektense bilgisayarda farklı bir mikrofon denerdim.

Dahili ses kartından kaynaklıysa çözülmesi muhtemel. Telefonda sorun yok dediğinize göre laptoptan kaynaklanıyor. Ben alınan sesin boğuk ve kısıklığı için LG'nin AFD1200 hi-fi DAC'ını almıştım fakat ekolayzır ayarı yapamadığım için anakartı daha iyi ses kartı olan bir anakartla değiştirdim.

Sırf adaptör olarak çalışan bir aygıt değil de içerisinde kaliteli bir DAC olan bir aygıt alın alacaksanız, bahsettiğiniz ürünü bilmiyorum çünkü. Ben olsam mikrofonu farklı bilgisayarda denemektense bilgisayarda farklı bir mikrofon denerdim.

Denedim fakat yine sonuç aynı telefonda ses genel itibarıyla daha iyi. Telefon kulaklığını da denedim. Onda telefonda ses fena değil iken laptopta çok kötü bir sesi var.
Aynı mikrofonu telefon değil de farklı bir bilgisayarda kullanmayı deneyin. Sonucu gözlemleyin eğer orada aynı sorun PC'nin internal ses kartı dışında ses kartı kullanmanız çözüm olabilir. Ama almadan önce farklı bir bilgisayarda deneyin mikrofonu.

2 Tane eski laptopta (Casper, Toshiba) denedim yine durum aynı. Ses cızırtılı, boğuk ve az.

Son düzenleme:
Denedim fakat yine sonuç aynı telefonda ses genel itibarıyla daha iyi. Telefon kulaklığını da denedim. Onda telefonda ses fena değil iken laptopta çok kötü bir sesi var.

2 Tane eski laptopta (Casper, Toshiba) denedim yine durum aynı. Ses cızırtılı, boğuk ve az.
Bu konuya yazıyorum ama aynı sorun bende de var mikrofonu bilgisayara taktığımda çok boğuk anlaşılmaz bir ses verirken telefonda gayet güzel bu yüzden usb ses kartı almayı düşünüyorum dizüstü bilgisayarıma aldıysan ve sorunun çözüldü mü ve ne aldın

Bu konuya yazıyorum ama aynı sorun bende de var mikrofonu bilgisayara taktığımda çok boğuk anlaşılmaz bir ses verirken telefonda gayet güzel bu yüzden usb ses kartı almayı düşünüyorum dizüstü bilgisayarıma aldıysan ve sorunun çözüldü mü ve ne aldın
Geç yazdığım için pardon. Evet ses kartı (U Green) aldım yanında da mikrofon ve kulaklık girişini tek bir girişe dönüştürücü kablo da. Ses kalitesi bayağı arttı ancak yine bir telefon kadar etmedi ama beni tatmin etti.

Geri
Yukarı