Çözüldü USB ses kartları cidden etkili mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

melihbsaran

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Merhaba arkadaşlar öncelikle iyi günler MSI A320 Pro VDS anakartım var ve ses kartı stoğu yok Logitech Z506 5+1 ses sıstemi almayı planlıyorum ama ses kartı olunca daha kalıteli ses çıkıyor diye söyleniyor piyasada. Peki USB ses kartları işe yarıyor mu? Ürün linki: 7.1 USB SES KARTI USB SOUND ADAPTÖR Fiyatları ve Özellikleri
Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba arkadaşlar öncelikle iyi günler MSI A320 Pro VDS anakartım var ve ses kartı stoğu yok Logitech Z506 5+1 ses sıstemi almayı planlıyorum ama ses kartı olunca daha kalıteli ses çıkıyor diye söyleniyor piyasada. Peki USB ses kartları işe yarıyor mu? Ürün linki: 7.1 USB SES KARTI USB SOUND ADAPTÖR Fiyatları ve Özellikleri

Bunun gibi aletler büyük oranda idareten kullanmalık. Ben kullandım bir süre, bozuldu yenisini aldım. Kullanma amacım da bilgisayarsan müzik ve Discord görüşmesi. Kulaklık girişim bozuk olduğu için bunu aldım. Siz ses sistemi almayı planlıyorsanız muhtemelen bu alet yeterli gelmeyecektir. Yalnızca deneme amaçlı kullanacaksanız olabilir tabi ama sürekli kullanımda ses sistemi boşa giderecektir.

Bunun gibi aletler büyük oranda idareten kullanmalık. Ben kullandım bir süre, bozuldu yenisini aldım. Kullanma amacım da bilgisayarsan müzik ve Discord görüşmesi. Kulaklık girişim bozuk olduğu için bunu aldım. Siz ses sistemi almayı planlıyorsanız muhtemelen bu alet yeterli gelmeyecektir. Yalnızca deneme amaçlı kullanacaksanız olabilir tabi ama sürekli kullanımda ses sistemi boşa giderecektir.

Çözüm
Bunun gibi aletler büyük oranda idareten kullanmalık. Ben kullandım bir süre, bozuldu yenisini aldım. Kullanma amacım da bilgisayarsan müzik ve Discord görüşmesi. Kulaklık girişim bozuk olduğu için bunu aldım. Siz ses sistemi almayı planlıyorsanız muhtemelen bu alet yeterli gelmeyecektir. Yalnızca deneme amaçlı kullanacaksanız olabilir tabii ama sürekli kullanımda ses sistemi boşa giderecektir.

Bilgisayarımda harici takabıleceğim stok yok ne yapabılırım peki. anakartın girişi var ama ses kartı için yok

Evet ses kartı aldığınızda daha iyi ses kalitesi alırsınız. Ancak anakartınızda bulunan ses kartı gayet iyi olduğundan bunu taktığınızda çokta büyük bir kalite farkı yaşamazsınız. Ancak 100-120 lira verip alacağınız ses kartında fark yaşarsınız ama verdiğiniz paraya değer mi bilemem.

Anakartın arkasında ses çıkışları olur genelde. Sizinkinde yok mu?

Olmasına var ama harici takmaya stok yok yanı anakartın üzerinde dahili çıkışım var ama max verim icin ne yapabılırım ses kartı takamıyorum anakarta.
Evet ses kartı aldığınızda daha iyi ses kalitesi alırsınız. Ancak anakartınızda bulunan ses kartı gayet iyi olduğundan bunu taktığınızda çokta büyük bir kalite farkı yaşamazsınız. Ancak 100-120 lira verip alacağınız ses kartında fark yaşarsınız ama verdiğiniz paraya değer mi bilemem.
anladım bazıları çok fark var diyor bazıları fark yok diyor bende anlayamadım

Bu aleti takamıyorsunuz yani, doğru mu anladım?

Anakartımın içinde buna benzer giriş var ama bazı ses kartlarının gırıs kısmı buyuk oluyor mesela.
.
Aynı verımı alabilir miyim ki ben büyük olan için konuştum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-07-16 at 23.59.45.jpeg
    WhatsApp Image 2020-07-16 at 23.59.45.jpeg
    100,5 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Anakartımın içinde buna benzer griş var ama bazı ses kartlarının gırıs kısmı buyuk oluyor mesela.
.
Aynı verımı alabilir miyim ki ben büyük olan için konuştum.

Küçük olan giriş PCI-e x1 olması lazım. Büyük olan da PCI-e x16 olması lazım. Ses kartı için neden o kadar büyük yer harcanmış bilemiyorum. Ama gördüğüm kadarıyla çoğu ses kartı x1 kullanıyor. Aşağıdaki bağlantıdan daha fazla bilgiye ulaşabilirsin.

Küçük olan giriş PCI-e X1 olması lazım. Büyük olan da PCI-e X16 olması lazım. Ses kartı için neden o kadar büyük yer harcanmış bilemiyorum. Ama gördüğüm kadarıyla çoğu ses kartı X1 kullanıyor. Aşağıdaki bağlantıdan daha fazla bilgiye ulaşabilirsin.

Ben ses sistemı alacagımdan almayı planlıyorum ama ses kartında performans farkı oluyor mu farkedılecek kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı