USB to SATA nedir?

lalo22

Hectopat
Daha fazla  
USB to SATA nedir dostlar? Benim bilgisayarımda 240 GB SSD var eski bilgisayarımdaki 500 GB'lık HDD'yi buna takmak istiyorum ancak PSU da kablo yok daha doğrusu bulamadım çok kurcalamakta istemiyorum, USB to SATA öneriliyor bu ürünü alsam doğrudan kullanabilir miyim tam olarak ne işe yarıyor bu ürün?

Büyük ihtimal USB girişinden güç alıp PSU'dan gelen güç bağlantısının HDD'ye takılacağı yere bağlamaya yarıyor.

Sata dediğiniz bir güç kaynağından gelen sata güç bağlantısı var. Bir de veri aktarımı için olan sata veri kablosu var. USB'ye çeviriyor bu sata girişlerinden herhangi birini anladığım kadarıyla bu ürün. Bir linkini atabilir misiniz?

SATA to USB mi, USB to SATA mı? USB to SATA diye bir dönüştürücü türü yok diye biliyorum. SATA to USB ise 2,5 inç olmak şartıyla bilgisayara USB üzerinden diskinizi bağlayabilirsiniz. Diskiniz 3,5 inç ise attığınız linkteki ürün, 3,5 inç diskin motorunu döndüremez, ek besleme gerekir, adaptör yani.

Bu ürün 2'sini de çeviriyor. Bunu alarak HDD'ye hem güç verebilirsiniz hem de USB'den veri transferi sağlayabilirsiniz. Ama bu HDD çok yavaş olur özelliklede bağlayacağınız giriş USB 2.0 ise. En fazla veri depolamak için kullanabilirsiniz. Oyun falan oynamak zor olur bu şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı