Çözüldü USB Üzerinden BOOT Edilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ZygoN

Decapat
Flash belleğime Rufus üzerinden Windows 10 yazdım fakat Boot Menüsünden Flash belleği seçtiğim halde sistemim flash bellek üzerinden başlamıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Rufus ile hazırlarken sırasıyla önce ISO dosyasını seç sonra ayarları aşağıdaki gibi yap.
Ekran Alıntısı1.JPG

Dosya sistemini Rufus'un yeni sürümlerinde FAT32 yapamadığın için muhtemel hatayı alıyorsun. G31 Chipset NTFS flaştan boot edemiyor. En azından bendeki Gigabyte GA-G31M S2L anakart yapmıyor. Flaşın dosya sistemi FAT32 olması gerekiyor.
Rufus 2.18 linkinden indirip onunla dediğim ayarlar ile denemeni öneririm.
Windows yüklü bir bilgisayara Windows iso ile format atacaksan program kullanmana gerek yok. Rar ile dosyaları çıkar ve Flash Disk'e yükle arada bir fark olmaz(Linux yüklü bilgisayara format atarken durum değişebilir)...Disk Yöneticisine girip Flash Diske oradan format atmayı dene. Boşta kalan Hafıza kalmasın.

Kast ettiğim şey şu şekilde içinde boş bırakılmış alan varsa hata verebilir, böyle bir sorun yaşamıştım.
Onun dışında Bios ayarlarını kontrol etmen gerekebilir (csm,fastboot disable...) onları bilmiyorum deneyerek buluyorum genellikle.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    127,5 KB · Görüntüleme: 86
Sistem bilgilerin nedir ? Ayrıca Rufus ile USB'yi nasıl yazdırdın ?
Rufus üzerinden yapacağım ayarları anlatabilir misin ?
Kast ettiğim şey şu şekilde içinde boş bırakılmış alan varsa hata verebilir, böyle bir sorun yaşamıştım.
Onun dışında Bios ayarlarını kontrol etmen gerekebilir (csm,fastboot disable...) onları bilmiyorum deneyerek buluyorum genellikle.
Bootmgr hatasını yanlış hatırlamıyorsam fotoğraftaki gibi yaptığım için aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı