USB üzerinden Windows 10 boot edilmiyor

365436

Hectopat
Makaleler
18
Yeni bir bilgisayar aldım beraberinde 11 Home ile geldi ancak ben 10 yükleyeceğim. USB'yi bir türlü sistem göremiyor. Ayrıca şimdiye kadar karşılaştığım tarzın dışında bir boot sekmesi var problem nerede?

IMG_20220611_151353.jpg

IMG_20220611_151408.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir bilgisayar aldım beraberinde 11 Home ile geldi ancak ben 10 yükleyeceğim. USB'yi bir türlü sistem göremiyor. Ayrıca şimdiye kadar karşılaştığım tarzın dışında bir boot sekmesi var problem nerede?

Eki Görüntüle 1416156

Eki Görüntüle 1416155

Bende de aynı sorun oldu. Ben her şeyi denedim 1-2 hafta uğraştım yapamadım. En son, USB'yi yeniden Windows 10 olarak hazırladım. O zaman düzeldi. Sıkıntı USB'deymiş. Sana da bunu öneririm. Windows 10 USB'si hazırlamayı bilmiyorsan, o konuda da yardımcı olabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarının markası nedir?
Alienware M17 R5

6900HX Ryzen 9
3070Ti 8G
32G DDR5 4800Mhz 2x16G

Bende de aynı sorun oldu. Ben her şeyi denedim 1-2 hafta uğraştım yapamadım. En son, USB'yi yeniden Windows 10 olarak hazırladım. O zaman düzeldi. Sıkıntı USB'deymiş. Sana da bunu öneririm. Windows 10 USB'si hazırlamayı bilmiyorsan, o konuda da yardımcı olabilirim.
Kibar teklifin için teşekkürler. ISO hazırlamayı ve Rufus ile yazdırmayı biliyorum şimdi tekrardan bir USB sürücü hazırlayacağım.

BIOS'a girmene gerek yok. Alienware M17 R5 boot menu giriş tuşu diye Google'da arat, oradan boot menüsüne gir. Bu arada isimsiz. Bey arkadaşımızın söylediği de doğru. USB'de sorun olabilir. Windows'u tekrar USB'ye yazdır. Olmazsa başka bir USB kullan.

Tekrardan yazdırmak çözüm oldu. Legacy menüsü falan boşa kasmışız. Teşekkürler arkadaşlar. Bazen küçük sorunlara büyük çözümler ile yaklaşmak sorunu olduğundan büyük gösteriyor. Başına bu sıkıntı gelen tekrardan MCT ile ISO indirip NFTS - GPT ayarla Rufus ile yazdırsın.

Geri
Yukarı