USB ve elektrik sorunu

burakkucuksubasi

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle şöyle anlatayim. Sistemim garantiden geldi açtım her şeyi taktım, açıldı. Mouse USB'li onu da taktım, sorun yok. Klavyeyi taktım klavye sapıtmaya başladı. Bir tuşa basıyorum yazmıyor, ses açıp kapatıyor başka harfler yazıyor. Ben önce klavye bozuldu sandım, Vatan'dan gidip bir klavye aldım geldim. Onu taktım onun önce hiç ışığı yanmadı ondan sonra yandı. USB'yi içeriye doğru bastırdığımda çalıştı. Portlarda mı sorun var dedim. Bütün portlara mouse ve flash taktım çalışıyor. Aldım klavyeyi Vatan'a götürdüm bozuk diye orada adam önünde laptopa taktı sorunsuz çalıştı. Neyse 1 gün sonra sistemi alıp bilgisayarcıya götürdüm, anlattım sorunu orada benim bilgisayarı açtık, klavyeyi taktık sorunsuz çalıştı. Adam elektrikle ilgili bir sorun olabileceğini söyledi. Acaba benim prizde bir problem mi var? Bilmiyorum. Baktım prizde topraklama da var ama voltajı ölçtürmek için yarın birisi gelip bakacak, bilmiyorum sorun nerede. Tam olarak anlayamadım. İnşallah prizde bir şey vardır ve halledilir. Ondan sonra salona götürüp denemek istedim, taktım salonda da klavye sapıttı başlarda. Ondan sonra biraz açık bıraktım salonda tekrar denedim baktım bir problem yapmadı. Klavye düzgün çalıştı, çok az yaptı sadece ama benim bilgisayarı kullandığım odada ki prizde sorun mu var?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı