USB veya DVD kullanmadan nasıl Linux Mint kurulur?

DeletedAccount

Centipat
Selam arkadaşlar, Linux Mint kurma kararı aldım. Tam kuracaktım USB belleğimi bulamadım. Bu yüzden kuramıyorum. USB veya DVD kullanmadan Linux Mint kurabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

NOT: Dual Boot vb. yapmayacağım. Direkt sadece Linux Mint olacak.

Geri kalan tek seçenek diski çıkartıp başka cihazda içine Linux kurup kendi cihazına takman. Alternatif olarak harici diske işleyip kendi bilgisayarına takıp diskine yüklemek (USB ile aynı şekilde)

BIOS'tan EFI seçebiliyorsan Boot etmek için, depolama biriminden ISO boyutu kadar bir alan ayırarak kurabilirsin.
Format biçimi FAT32 olmalıdır.
Son ISO'daki tüm dosyaları, yeni oluşturduğun FAT32 sisteme taşı. Bios Menü'den EFI'yi seç. Boot ediyor.

Son düzenleme:
Veri kaybı benim için sıkıntı olmaz. Önemli bir dosya yok zaten PC'de.
Windows Disk Yönetimi kısmına gelip diskinden belli bir kısım ayır indirmeyi tamamlamak için. (30 GB yeterli.) Daha sonra istediğin dağıtımın ISO dosyasını ve Unetbootin programını indir. ISO'yu Unetbootin'de Hard Disk seçip bölümünü de seçerek yazdır. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıp boot ekranına gel ve kurulumu yaparken Clean Install seçeneğini seçerek Windows'u tamamen silmiş olup tamamına Linux kurmuş olursun.
Video istiyorsan şuna bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı