Çözüldü USB Windows 10 UEFI kurulumda ekranda noktalar çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba, Technopat Sosyal halkı. Öncelikle, iyi akşamlar. Eski bilgisayarıma Windows 10 UEFI kurmak istiyorum. USB takılı iken bilgisayarı açtığımda aşağıdaki gibi bir hata veriyor. Bundan önce 10 kez format deneyimim olmuştur. Aynı hatayı bozuk klavye takılıyken alıyordum (alt tuşu sürekli basılı kalıyordu). Şu an fareyi söksem veya herhangi bir aygıt bağlı olmadığı halde aynı hatayı alıyorum. USB bellği söksem bu şekilde kalmaya devam ediyor. Sadece bilgisayarın enerjisini kestiğimde düzeliyor. Her şeyi doğru yaptığıma eminim. Bir fikriniz var mı? Veya neden oluyor olabilir?

Dosya Ekleri

• 20210525_234305.jpg
    20210525_234305.jpg
    90,3 KB · Görüntüleme: 152
Çözüm
Anakart Bios şuanda. UEFI'ye geçmeye çalışıyorum, yine de teşekkürler.

Olabilir, diğer çözümler işe yaramazsa ISO dosyasını değiştiririm. Teşekkürler.

Teşekkürler, birazdan deneyeceğim.
Şimdi diğer konulara baktım. Bilgisayarda Bios var, Rufus üzerinde UEFİ(CSM YOK) seçtim. Bununla alakalı olabilir mi, başka bir seçenek mi seçmem lazım? Yoksa format atmadan önce Bios yerine UEFI mi kurmam lazım? (tabi öyle oluyorsa)
UEFİ kurulum için rufus la yazarken UEFİ seçmelisiniz. Benim yaptığım kurulum da UEFİ idi çizgiler noktalar çıktı ama kurulum devam ederken görüşmediler. Sonucu da buraya yazarsanız bu sorunu yasacak arkadaşlar da yararlanırlar.
Sorunu MBR kurulumla çözebilirsiniz. Anakartınız UEFI destekliyse Secure Boot kapatın ve UEFI Support özelliğini açın. Buna rağmen yine de USB okunmazsa MBR olarak flashlayın diski. Sorun çözülürse bildirmeyi unutmayın.

Sorunu MBR kurulumla çözebilirsiniz. Anakartınız UEFI destekliyse Secure Boot kapatın ve UEFI Support özelliğini açın. Buna rağmen yine de USB okunmazsa MBR olarak flashlayın diski. Sorun çözülürse bildirmeyi unutmayın.
Bunu geçen gün biri daha sormuştu. Yeni Windows ISO dosyalarıyla alakalıymış.
Kurulum başlayınca çizgiler kayboluyor merek etmeyin. Dell 3580 laptop ta da aynısı oldu.
Şimdi diğer konulara baktım. Bilgisayarda Bios var, Rufus üzerinde UEFİ(CSM YOK) seçtim. Bununla alakalı olabilir mi, başka bir seçenek mi seçmem lazım? Yoksa format atmadan önce Bios yerine UEFI mi kurmam lazım? (tabi öyle oluyorsa)

Son düzenleme:

UEFİ kurulum için rufus la yazarken UEFİ seçmelisiniz. Benim yaptığım kurulum da UEFİ idi çizgiler noktalar çıktı ama kurulum devam ederken görüşmediler. Sonucu da buraya yazarsanız bu sorunu yasacak arkadaşlar da yararlanırlar.

Çözüm
UEFI kurulum için Rufus'la yazarken UEFI seçmelisiniz. Benim yaptığım kurulum da UEFI idi çizgiler noktalar çıktı ama kurulum devam ederken görüşmediler. Sonucu da buraya yazarsanız bu sorunu yasacak arkadaşlar da yararlanırlar.

Sorunu çözdüm. Ben Rufus'tan UEFI seçince BIOS da güncelleniyor sanıyordum. Yazdırırken BIOS seçince düzeldi, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı