USB Wireless Adaptörün Hıza Etkisi

andrewgarfield

Kilopat
Ben Windows 7'den Windows 10'a geçmiştim. Bilgisayara PCİ girişli bir internet kartı takılıydı fakat Windows 10 uyumu yokmuş, ben de bir süredir internet bağlantımı anakarttaki onboard internet kartıyla yapıyordum fakat cumartesi günü kardeşim internet kablosunu takarken girişi bozmuş, bilgisayarcı tamirine değmez dedi. Şimdi bir USB Wireless adaptör aldım ve onunla internete giriyorum. Bununla internet hızım çok düşer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaliteli chipsetli bir USB 2.0 wifi adaptörü alırsan pek kayıp yaşamazsın. Ama daha iyi bir wifi deneyimi ve en az kayıp elde etmek için PCI Express x1 uyumlu wireless adaptörleri öneririm. Fakat x1 uyumlu wifi adaptörlerinin bir dezavantajı var. Çekim güçleri USB wireless adaptörlerine göre daha düşük oluyor. Anakartında USB 3.0 varsa TP-Link Archer T4U öneririm. O kadar bütçen yoksa TP-Link TL-WN722N işini görecektir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı