USB'deki Silinmeyen Virüs

Dufiwn

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İstanbul
Merhaba, bilgisayarımda virüs var galiba hangi USB'yi taksam resimdeki gibi kısayol oluşturuyor ve başka bilgisayar için format USB'si hazırladığım zaman kullanılamıyor. Bütün dosyalar o klasörün içine geçiyor ve BOOT menüde gözükmüyor. Virüsü nasıl silebilirim? Youtube'da 1-2 video gördüm onların yaptığını yaptım tekrar geliyor.

zxczxczxczxc.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Musallat.exe olabilir. Onu yapan arkadaş'ın özür aldı programını yapmış onu kullan oysa tabi.

Maalesef musallat.exe değil. Bir türlü çözemedim. ComboFix deneyeceğim.
ComboFix çalıştırırsanız,kullandığınız USB ve harici disklerinizi sisteme takmayı unutmayın. MalwareBytes ve Eset Online scanner (silmeye ayarlı olmasın) ile de taratmanızı öneririm. Çıkan log dosyalarını da paylaşabilirseniz yorum yapmak kolaylaşır.

Combofix tarihi eser ve AV de değildir. KIS ile taratıp gizli dosya ve sistem dosyalarını göster işaretleyince dosyaları görebilirsiniz. Taktığınız tüm bellekleri de takıp taratın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı