USB'den virüs bulaşmasını engelleme

alp15eren

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Laptopa sahip olmadığım için bilgisayar laboratuvarındaki yaptığımız uygulamaları falan USB belleğime atıp kendi bilgisayarıma takıyorum. Haliyle de bir gün virüs yer miyim korkusu oluşuyor. Olur da bir gün usb ye virüs bulaşırsa bunun bilgisayara geçmesini nasıl önleyebilirim? Kaspersky kullanıyorum her usb yi taktığımda usb yi tarıyor. Bir de otomatik başlatı da kapattım. Başka yapabileceğim bir ayar falan var mı?

Ntfs Drive Protection adında küçük bir program var. Usb belleğin ana dizinini erişime kapatarak içine virüs bulaşmasını engellemeyi amaçlıyor. Usb bellekte bir klasör belirleyip, dosyalarınız için onu kullanıyorsunuz. Windows üzerinden biraz uğraşarak elle yapılabilecek bir işlemi yapan bir yazılım.

Ntfs Drive Protection adında küçük bir program var. Usb belleğin ana dizinini erişime kapatarak içine virüs bulaşmasını engellemeyi amaçlıyor. Usb bellekte bir klasör belirleyip, dosyalarınız için onu kullanıyorsunuz. Windows üzerinden biraz uğraşarak elle yapılabilecek bir işlemi yapan bir yazılım.
Bir ara şeyler vardı, autorun.inf dosyası oluşturanlar injection olarak korumaya alıyordu.

Geri
Yukarı