Çözüldü USB'li klavye ve fare hangi porta takılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FURKAN CANN

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520M-K ANAKART / AMD RYZEN 5 3600 / GT 730 EKRAN KARTI / 8GB 2666MHZ RAM / 240GB KİNGSTON A400 SSD
Meslek
Elektrik - Elektronik teknikeri
Arkadaşlar USB'li klavye ve mouse kullanıyorum kasa masamın altında hangisine takarsam daha iyi verim alırım? Şu an solda takılı sağa takarsam daha iyi verim alır mıyım? Masanın çaprazında duruyor kasa cevaplarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20220116_195818.jpg
    IMG_20220116_195818.jpg
    270,9 KB · Görüntüleme: 220
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
USB 3.0 veyahut 2.0'a takmanız hiçbir şey fark etmeyecektir. İstediğinize takabilirsiniz.
USB 2.0 ile kullanabilirsiniz. 3.0'ı da depolama birimleri için kullanabilirsiniz. 2.0 zaten klavye ve mouse için yeterli.

USB 2.0 ile kullanabilirsiniz. 3.0'ı da depolama birimleri için kullanabilirsiniz. 2.0 zaten klavye ve mouse için yeterli.

Hocam kasa masanın altında olduğu için bazen sorun yaşıyorum sağ tarafa taksam acaba bir şey değişir mi?

Keşke eşya hakkında daha fazla bilgi verseydiniz. Tahmin ediyorum ki kablosuz fare ve klavye tek USB alıcı ile çalışyor. Bu durumda eğer bu seti sadece bu bilgisayarda kullanıyorsanız, arkadaki porta takılması sizin için daha yararlı olur.
Not: Genelde maviler hızlı, siyah yavaş USB portu oluyor ama burdaki hız klavye ile fare hızlarını hiçbir şekilde etki etmez.

Keşke eşya hakkında daha fazla bilgi verseydiniz. Tahmin ediyorum ki kablosuz fare ve klavye tek USB alıcı ile çalışyor. Bu durumda eğer bu seti sadece bu bilgisayarda kullanıyorsanız, arkadaki porta takılması sizin için daha yararlı olur.
Not: Genelde maviler hızlı, siyah yavaş USB portu oluyor ama buradaki hız klavye ile fare hızlarını hiçbir şekilde etki etmez.

Evet hocam tek bir alıcı ile çalışıyor ama kasa arkada olduğu için alması daha zor olmaz mı peki? @Yener K. hocam sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Fark etmez hocam. Ön port da olur. Kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı