USB'yi takınca çalışan işletim sistemi nasıl kurulur?

e
DD modunda yazdırdınız değil mi bu arada? Yoksa PC'niz USB'yi görmeyebilir. Neyse

.. PC'yi BIOS ayarlarından kurulum ISO'sunun olduğu USB ile açın. Sonra oradan diğer USB'nize kurun.
vt hocam dd modunda yazdırdım
bide siz şöyleme diyorsunuz hocam bende 2 tane usb bellek var 1 16 gb 1 64 gb
16 gb liğine ısoyu kurayım ve 64 gb lik usb belleğide takıp onun içerisine kurayım böyle mi diyorsunuz bide birazdaha ayrıntılı anlatırsanız veya kaynak verirseniz bir site olabilir farketmez varsa bvere bilirmisiniz

vt hocam dd modunda yazdırdım
bide siz şöyleme diyorsunuz hocam bende 2 tane usb bellek var 1 16 gb 1 64 gb
16 gb liğine ısoyu kurayım ve 64 gb lik usb belleğide takıp onun içerisine kurayım böyle mi diyorsunuz bide birazdaha ayrıntılı anlatırsanız veya kaynak verirseniz bir site olabilir farketmez varsa bvere bilirmisiniz
Evet, aynen öyle diyorum. 16GB'lık USB'ye ISO'yu kurun, 64GB'lık olanı boş bırakın.

Kaynakla ilgili ise.. yani nasıl verebilirim? :D Linux Mint'te kendim denemiştim ve başarılı olmuştu onu diyebilirim. Kali'nin kurulum ekranında hangi diske kurulacağı soruluyor zaten, o menüde 64GB'lık USB'yi seçip devam edin.

Hocam bakın 2 tane USB'miz olacak. Bunların ismini USB A ve USB B diyorum ki anlatım kolaylaşsın.

USB A diskine Windows'dan Rufus'la Kali'nin kurulum ISO'sunu yazdırıyoruz, ardından PC'yi ilk olarak USB A üzerinden başlatıyoruz.

Sonra karşımıza kurulum ekranı geliyor, değil mi? Burada kurulumu yapacağımız diski seçerken USB B diskini seçiyoruz. Kurulum bitince USB A ile işimiz bitiyor, bundan sonra daima USB B kullanmaya başlıyoruz.
hemm anladım yani bende
2 tane usb bellek var
1 x 16gb
1 x 64 gb
var 16 gb liğine ısoyu atayım rufusla ondan sonrada bıosdan onun ayarına yapıp 1.ciye alayım ondan sonrada kalide kurulum yerine gelince 64 gb liğe kurayım

hocam herşeyi anladımda tek anlamadığım yer kalide kurulum yerine gelince 64 gb liğe nasıl kurcam sadece onu anlamadım veya nereye basacağım ordan
Hocam Kali kurulum ekranında adımları ilerliyorsunuz, size disk soruyor. 64GB'lik olan USB'yi seçin yeterli. İkisinin de kurulum esnasında bağlı olması lazım kurulum bittikten sonra 16GB'lığa ihtiyacınız kalmıyor.

Eğer bir yerde kafanız karışırsa yeni konu açabilirsiniz.

Hocam Kali kurulum ekranında adımları ilerliyorsunuz, size disk soruyor. 64GB'lik olan USB'yi seçin yeterli. İkisinin de kurulum esnasında bağlı olması lazım kurulum bittikten sonra 16GB'lığa ihtiyacınız kalmıyor.

Eğer bir yerde kafanız karışırsa yeni konu açabilirsiniz.
bide hocdam kurulum ekranında şeye basacağım demi live usb persistence

Yeni konular

Geri
Yukarı