Utangaçlık nasıl geçer?

Makaleler
3
Sevgili dostlar ben çok utanan biriyim ve yarın tek başıma havalimanına gideceğim ve hocalarımla buluşacağım fakat çok utanıyorum. Utangaçlıklar nasıl geçer? Lütfen yardım edin iyi akşamlar.

Sevgili dostlar ben çok utanan biriyim ve yarın tek başıma havalimanına gideceğim ve hocalarımla buluşacağım fakat çok utanıyorum. Utangaçlıklar nasıl geçer? Lütfen yardım edin iyi akşamlar.
Çekingen birisin demek daha doğru aynanın karsisina geç konuş diğer insanlardan farkın olmadiğinı gör sesini telefona kaydet geri dinle sonra buluşmaya git.

Utandığın şey hocalarınla buluşmak mı yoksa havalimanına gidip tanımadığın birilerinin yanında oturacak olması mı?

Utandığın şey hocalarınla buluşmak mı yoksa havalimanına gidip tanımadığın birilerinin yanında oturacak olması mı?
Hocalarımın yanına gitmek ve ordan yurt dışına gitmek.
Çekingen birisin demek daha doğru aynanın karsisina geç konuş diğer insanlardan farkın olmadiğinı gör sesini telefona kaydet geri dinle sonra buluşmaya git.
Tamam dediğin gibi kendi kendime konuşacağım.
Aynada egzersizler yap , konuşma kağıtları hazırla heyecanlı olma rahat ol.
Şu an dediğin gibi egzersizler yapıyorum ve inşallah faydasını görürüm.

Biraz garip gelebilir ama çekingen hissettiğin insanları robotlar gibi düşün. Seni test etmek için yollanmış robotlar.. Ben bu şekilde üstesinden geliyordum :D

Steam veya discord var mı? Bende de vardı çekingenlik ama bir yıl içinde geçti. Hem de ben uçağa ilk bindiğimde önceden planlamamıştık. Bir telefon geldi direk uçağa bindik. Kötü bir haber gelmedi ama.

Selamlar! Aynı problemden sıklıkla ben de muzdaribim. Sanırım utangaçlığı yenmenin en iyi yolu insanlarla bir şekilde iletişim kurmaya çalışmak. Genellikle, iletişim kurdukça utangaçlık hissinden kurtulduğumu hissediyorum. Belki bu utangaçlık daha derin ve tıbbi müdahale gerektiren bir durum da olabilir. Ama benim düşüncem, utangaçlığı yenmenin yolu deneyimlerden geçiyor.

Steam veya discord var mı? Bende de vardı çekingenlik ama bir yıl içinde geçti. Hem de ben uçağa ilk bindiğimde önceden planlamamıştık. Bir telefon geldi direk uçağa bindik. Kötü bir haber gelmedi ama.
Steam var. Yarın utanmamaya çalışacağım. 😅
Biraz garip gelebilir ama çekingen hissettiğin insanları robotlar gibi düşün. Seni test etmek için yollanmış robotlar.. Ben bu şekilde üstesinden geliyordum :D
Güzel fikirmiş fakat asıl utandığım kısım yanlarına gitmek çünkü havalimanında buluşacağız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı