Utangaçlık nasıl yenilir?

LynxC

Hectopat
Merhabalar. Ben çok utangaç biriyim arkadaşlar. Yolda yürürken biriyle göz göze gelince bile utanıyorum. Birisiyle konuşurken hep takılıyorum rahat konuşamıyorum. Nasıl yenebilirim? İnsanlarla konuşuyorum ama pek bir işe yaramıyor. Onlarla konuşurken de utanıyorum zaten.

25 yaşındayım, ama halen utangacım hiç sorun etmiyorum iletişim kuracağım insanlar ile zaten utanmıyorum diğerleri pek de umurumda değil :D

Utangaçlık kötü veya yenilebilecek bir şey değildir bence.Tabii bu sizde aşırı derecede varsa belki sosyalleşmeyle azalabilir.

Merhabalar. Ben çok utangaç biriyim arkadaşlar. Yolda yürürken biriyle göz göze gelince bile utanıyorum. Birisiyle konuşurken hep takılıyorum rahat konuşamıyorum. Nasıl yenebilirim? İnsanlarla konuşuyorum ama pek bir işe yaramıyor. Onlarla konuşurken de utanıyorum zaten.

Üstüne gitmen lazım düşmanın üzerine gideceksin ki yenebilesin.

Aynısı yaşıyorum bugün düğüne gittik arkadaşlarımla TikTok'ta varya bu yakışlı abimiz bize çiğ köfte verecek diye deniyelim dedim sen yap dedi ben hayır diyorum çünkü aşırı utanıyorum ki engel olamıyorum :(

Deneyimleyerek yenebilirsin. Pratik yap mesela. Pratikten kastım rastgele birisine gitmeyeceğin bir yolu sor. Kitap kulüplerine katıl ve her hafta okuduğun kitabı anlat onlara. Bu tarz pratiklerle zaten herkesin mükemmel olmadığını göreceksin. Nur topu gibi bir egon olacak. Aşırı olmadıkça ego iyidir utangaçlığı yener.

Geri
Yukarı