Rehber UUP Dump ile Windows ISO Yapma

• Konuyu başlatan AJFA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 50
  • Görüntüleme 18B
Bu rehberde UUP Dump aracılığıyla Windows 10 ISO'sunu nasıl indirebileceğimizi öğreneceğiz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1. UUP Dump'ın websitesine girdiğinizde Latest Public Release Build'ın karşısında bulunan 64 Bit için x64, 32 Bit için x86 seçeneğine tıklayın.

Adım 1.png

2. Sonraki ekranda kırmızı ile belirtilen kısma tıklayarak devam edin.

Adım 2.png

3. İlk seçenekte ISO için dil tercihini yaptıktan sonra Next'e tıklayın.

Adım 3.png

4. ISO dosyasında istemediğiniz bir Windows 10 sürümü varsa ilgili kutucukta bulunan işareti kaldırın ve Next'e tıklayarak devam edin.

Adım 4.png

5. ''.NET Framework 3.5"i de ISO dosyasına entegre etmek isterseniz gerekli kutucuğu işaretleyip Create download package butonu ile indirmeyi başlatın.

Adım 5..png

6. İndirdiğiniz ".zip" dosyasını bir klasöre çıkartın ve sonrasında "uup_download_windows.cmd" dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

Adım 6.png

7. Bu aşamadan sonra yazılım, otomatik olarak gerekli dosyaları indirecek ve ardından ISO dosyasını oluşturacak.

Adım 7.png

Son düzenleme:
Peki DOS ekranında çıkan hatalar için ne yapmalıyım?
Hatalara bağlı.

Fakat DOS ekranındaki hatalarla ilgili pek deneyimim ve bilgim yok. Hatta ben bu ISO indirme yönteminin şansa bağlı olduğunu düşünüyorum. :) Kimisinde hatasız, kimisinde hep hatalı oluyor.

Ben dediklerinizi yaptım ISO dosyası oluşturmadı ISO folder adlı dosya oluşturdu neden acaba?
Tekrar CMD dosyasını çalıştırın, kaldığı yerden devam edip ISO'yu oluşturur belki. Olmazsa UUP Dump'tan indirdiğiniz ZIP dosyasının içerisindekileri C:\'de bir klasör oluşturup onun içine çıkartın ve işlemi tekrarlayın. Oluşturduğunuz klasörün isminde boşluk veya Türkçe karakter bulunmasın.

Son düzenleme:
O araçla geçmişte kalan en son final sürümünü indirirsin tabii ki o da miadini doldurmuş sürümler olur.
Windows 11 21H2 teknik olarak en güncel nihai sürüm yani miadı dolmuş bir sürüm değil.
Windows 10 21H2 de aynı şekilde en güncel nihai sürüm.

UUP Dump'ın avantajı Insider ISO'larını indirebilmek ve edisyon seçimini daha özgürce yapabilmek. Microsoft'un aracı eski olan sürümleri indirir diye bir durum söz konusu değil.

Hatta eski sürümleri indirmiyor bile. Eski sürümleri indirmek için TechBench by WZT (v4.1.1) gibi kaynakları kullanıyoruz. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı