Rehber UUP Dump ile Windows ISO Yapma

• Konuyu başlatan AJFA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 50
  • Görüntüleme 18B
Bu rehberde UUP Dump aracılığıyla Windows 10 ISO'sunu nasıl indirebileceğimizi öğreneceğiz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1. UUP Dump'ın websitesine girdiğinizde Latest Public Release Build'ın karşısında bulunan 64 Bit için x64, 32 Bit için x86 seçeneğine tıklayın.

Adım 1.png

2. Sonraki ekranda kırmızı ile belirtilen kısma tıklayarak devam edin.

Adım 2.png

3. İlk seçenekte ISO için dil tercihini yaptıktan sonra Next'e tıklayın.

Adım 3.png

4. ISO dosyasında istemediğiniz bir Windows 10 sürümü varsa ilgili kutucukta bulunan işareti kaldırın ve Next'e tıklayarak devam edin.

Adım 4.png

5. ''.NET Framework 3.5"i de ISO dosyasına entegre etmek isterseniz gerekli kutucuğu işaretleyip Create download package butonu ile indirmeyi başlatın.

Adım 5..png

6. İndirdiğiniz ".zip" dosyasını bir klasöre çıkartın ve sonrasında "uup_download_windows.cmd" dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

Adım 6.png

7. Bu aşamadan sonra yazılım, otomatik olarak gerekli dosyaları indirecek ve ardından ISO dosyasını oluşturacak.

Adım 7.png

Son düzenleme:
Microsoft'tun kendi aracı varken buna ne gerek var? Artı özellikleri varsa o başka.
Direkt ISO dosyası indirmiyor. Önce parça parça indirip sonrasında ISO oluşturuyor. Bu sayede daha hızlı indirebiliyorsunuz ve tüm güncellemeler dahil oluyor.

Ayrıca isteğe bağlı olarak Home veya Pro sürümünü ISO'dan çıkartabilir ya da .NET Framework 3.5'i ISO'ya entegre edebilirsiniz.

Direkt ISO dosyası indirmiyor. Önce parça parça indirip sonrasında ISO oluşturuyor. Bu sayede daha hızlı indirebiliyorsunuz ve tüm güncellemeler dahil oluyor.

Ayrıca isteğe bağlı olarak Home veya Pro sürümünü ISO'dan çıkartabilirya da .NET Framework 3.5'i ISO'ya entegre edebilirsiniz.
Bayağı iyiymiş. Peki .NET Framework entegre edebiliyormuşuz. Google Chrome gibi programlarıda entegre edebiliyor muyuz peki ?

Sen buradan indirip Windows kurulumu yaptın mı? Sitenin verdiği arşiv dosyasını indirdim. İçerisindeki dosyaları metin belgesinde kontrol ettim. İçindeki hiçbir bağlantı adresinde Microsoft'a ait link göremedim. Nereden indiriyor dosyaları bilgin var mı?

Genellikle burayı kullanıyorum. Bu site de dosyaları Microsoft'tan alanlardan biri.
@suatonuk
Dosyaları Microsoft'tan alıp kendileri belli kısımlarını değiştiriyorlar ve kendi sunucularında tutuyorlar. Senin indirdiğin de onların sunucusundaki dosyalar. Yani biraz suistimale açık. Senin yanlış anlamanı istemem ama bana pek güven vermedi.

Dosyaları Microsoft'tan alıp kendileri belli kısımlarını değiştiriyorlar ve kendi sunucularında tutuyorlar. Senin indirdiğin de onların sunucusundaki dosyalar. Yani biraz suistimale açık. Senin yanlış anlamanı istemem ama bana pek güven vermedi.
Sizin fikriniz, saygı duyarım.

Cumulative mi önerirsiniz yoksa feature mi? Bu arada dosya indirirken 3-5 tane kırmızı yazıyla error veriyor, tam indirmiyor. Dosyaları sorunlu sanırım, ne yapmak gerek?

Yeni konular

Geri
Yukarı